Aktuality

Piráti ve Valašském Meziříčí navrhli, aby město hospodařilo s otevřeným účetnictvím

24. 06. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti z ValMezu plní sliby. Zaměřili se na transparentní účetnictví města. Na zastupitelstvu představili možnost, jak může město transparentně hospodařit za pomocí projektu Cityvizor. Většina zastupitelů však hlasovala proti tomuto návrhu.

denis rychtar-main

"Přehledný a jednoduchý rozklikávací rozpočet na úroveň faktur jsme voličům slíbili v našem programu, proto jsem se zaměřil na projekt CityVizor, který umožní Valmezákům na jedné stránce ukázat údaje o rozpočtu města, plnění rozpočtu, smlouvy zveřejněné v registru smluv a přehlednou elektronickou úřední desku,“ říká zastupitel Denis Rychtar, který návrh předložil.

Piráti dlouhodobě prosazují transparentnost hospodaření ve veřejném sektoru. Průhledné a pro všechny dostupné účetnictví měst a obcí je jedním ze základních pilířů boje s korupcí. Ono město rozklikávací rozpočet má, ale pro obyčejného občana je nepřehledný a o proti CityVizoru složitý.

„Tento projekt je pod záštitou vstoupení do spolku Otevřená města, který nabízí nejen CityVizor, ale také další programy a aplikace pro zjednodušení přehlednosti a komunikací s občany. Neschválením členství v Otevřených městech jsme přišli o další možnosti jako je zavedení elektronických dotačních programů, které by pomohlo zjednodušit, vyhodnotit a vyplnit žádost. Město sice chystá obdobný systém, který však bude několikanásobně dražší,” dodává Rychtar, který říká, že aplikace by město díky vstupu do spolku Otevřených měst získalo zdarma.

Piráti i přes nezájem vládnoucí koalice budou nadále pracovat s moderním pojetím úředních systémů do jednoduchých, přehledných programů a aplikací, které pochopí každý občan.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Zlínský kraj

Štítky: #Denis Rychtar #Valašské Meziříčí #Zlínský kraj

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.