Kauzy

Je poslanecká kancelář šmajchlkabinet a místo tajných schůzek s lobbisty? Jak kde...

16. 06. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Jak si představujete poslaneckou kancelář? Jako napůl utajenou místnost, kde se pod rouškou noci schází politici s lobbisty? Prostor, ve které se konají jen dlouhé a nudné schůze nebo naopak jako soukromý šmajchlkabinet pro poslance a jeho milenky? U některých stran to možná tak funguje. Piráti to ale mají jinak.

třešňák-odraz

Poslanecké kanceláře a Pirátská centra fungují po celé republice jako komunitní prostor. Právě proto, že jejich nájem a provoz je hrazen z peněz daňových poplatníků, měli by sloužit nejen jako soukromý prostor politiků, ale také jako místo pro setkávání a vzdělávání. Ve všech krajích Piráti ve svých centrech organizují akce nejrůznějšího charakteru.

V Karlovarském kraji je kancelář poslance Petra Třešňáka v Mariánských Lázních a Pirátské centrum e-PIC v Karlových Varech. Obě dvě místa žila aktivním životem i v době koronavirové krize. V Karlových Varech se prostor stal dobrovolnickým centrem pomoci. Prošlo přes něj přes deset tisíc roušek, stovky litrů dezinfekce a stovky ochranných štítů. Pirátská pomoc byla efektivnější než reakce z  některých městských institucí. 

Pochopitelně že mnohem živější jsou prostory v dobách, kdy nemusíte kvůli karanténě být doma. Přednášky, hraní deskových her, workshopy… To všechno můžete zažít jak ve Varech, tak v Mariánkách. Vše zdarma. Prostory nabízíme i neziskovým organizacím a všem, kteří potřebují místo pro svou akci. Máme jen jedinou podmínku – volný vstup. Pokud tedy hledáte prostor i vy, neváhejte se obrátit na našeho koordinátora Robina Beitla.

Jsme otevření světu. Nemáme tajné schůze plné intrik a politikaření a akce uzavřené jen pro několik vybraných. Nejsme „tradiční strana“ ani „moderní strana plná tradičních hodnot“. Jsme  lidé jako vy. Jsme Piráti.

Nina Špitálníková během koreanistické přednášky v karlovarském pirátském centru e-PIC

Výčet vybraných akcí
Karlovy Vary:
Přednáška Niny Špitálníkové - KLDR
Přednáška Marie a Jana Kordovských - Respekt Madam
Přednášky Putovní Pirátské Univerzity
Cestovatelské přednášky
Přednášky o konopí, biodiverzitě, krajinného rázu Karlovarského kraje
Pravidelné promítání dokumentárních filmů

Mariánské Lázně:
Promítání filmu “Plastic ocean”
Školení první pomoci
Školení osobní produktivity
Přednáška o kryptoměnách
Školení MS Excel

Veškeré přednášky, školení a promítání byly přístupné zcela zdarma. Plánovaný přehled akcí v Karlových Varech můžete najít na adrese https://1url.cz/@epic.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Karlovarského kraje

Štítky: #Karlovarský kraj #Pirátské centrum

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.