Reportáže

Report Dany Balcarové: Sucho a odpady pirátským tématem na výboru pro životní prostředí

10. 06. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Dnešní výbor pro životní prostředí zahájil bod „Informace Ministerstva životního prostředí ČR a Ministerstva zemědělství ČR o ochraně před kritickým suchem v České republice”. S poslanci o tomto tématu přišel diskutovat ministr životního prostředí Richard Brabec, ministr zemědělství Miroslav Toman bohužel stejně jako na minulou schůzi výboru, kdy byl tento bod rozjednán, nedorazil, a vyslal za sebe zástupce. 

Jednání sněmovního Výboru pro životní prostředí 10.6.2020

Výbor po diskusi přijal mnou navržené usnesení, který vyzývá vládu, aby od roku 2021 významně navýšila prostředky na realizaci opatření sloužících k plošné zádrži vody v krajině a představila jasný plán pro boj se suchem včetně  výčtu finančních prostředků potřebných na realizaci jednotlivých typů opatření, časového harmonogramu a zodpovědnosti za plnění jednotlivými resorty. Oba ministři také do listopadu předloží přehled již podpořených a realizovaných opatření na boj se suchem.

Zpravodajem Zprávy Evropské Komise o statistice odpadů a o jejich kvalitě byl pirátský poslanec František Elfmark. Upozornil na trvající problém dat o odpadech v České republice. V tuto chvíli totiž máme v oblasti odpadů dvě souběžně běžící statistiky, od Českého statistického úřadu a od Ministerstva životního prostředí, které se ve svých výstupech liší. Výbor usnesením vyzval ministerstvo k řešení této situace. 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Dana Balcarová

Štítky: #Dana Balcarová #František Elfmark #sněmovní výbor #životní prostředí

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.