Aktuality

Piráti v Pardubickém kraji věnovali ochranné štíty poskytovateli sociálních služeb SKP-CENTRUM

09. 06. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti Pardubického kraje poskytli zdarma přes 600 ochranných štítů sociálním a zdravotnickým službám v Pardubickém kraji. Mezi naposledy obdarovanými byl největší poskytovatel sociálních služeb v kraji, SKP-CENTRUM, kterému Piráti věnovali 50 kusů těchto ochranných pomůcek. 

3d tisk

V Pardubickém pirátském centru ParduPiCe se na naší 3D tiskárně od dubna vyrobilo, zkompletovalo a rozdalo 650 kusů obličejových štítů. Většina z nich byla věnována sociálním a zdravotnickým službám, které při své činnosti vyžadují zvýšenou ochranu svých zaměstnanců.

Mezi velké odběratele pirátských štítů patří i SKP-CENTRUM, které provozuje po Pardubickém kraji 13 typů sociálních služeb. Tyto ochranné štíty převzal z rukou Filipa Mezery, pirátského zastupitele v Sezemicích, sám ředitel organizace Jiří Pitaš.

„Děkujeme Pirátům Pardubického kraje za bezplatné dodání štítů. Naši zaměstnanci tyto štíty využívali během pandemie koronaviru a při prevenci proti nákaze Covid-19 budou využívat i nadále. Tato nezištná pomoc je v těchto dobách jednou z mála jistot,“ říká ředitel SKP-CENTRUM Jiří Pitaš.

Protože se prozatím koronavirová situace mírní a ubývá nakažených, rozhodli se Piráti v Pardubickém kraji výrobu těchto ochranných pomůcek pozastavit. Pokud by se stav zhoršil a bylo by potřeba opět tisknout, kompletovat a distribuovat ochranné obličejové štíty, budou Piráti samozřejmě připraveni.


Ředitel SKP-CENTRUM Jiří Pitaš (vlevo) přebírá ochranné štíty od dvojky pirátské kandidátky v Pardubickém kraji Filipa Mezery

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Pardubického kraje

Štítky: #koronavirus #ochranné zdravotnické pomůcky #Pardubický kraj #sociální podpora

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.