Kauzy

Piráti upozorňují: Vedení Prahy 8 přihrálo trafiku za 50 tisíc bývalému místostarostovi Fichtnerovi

08. 06. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Rada městské části na Praze 8 na konci května vybrala do čela městské společnosti Správa tepelného hospodářství bývalého místostarostu za TOP 09, bývalého poslance a v současné době zastupitele za ANO Matěje Fichtnera. To vše však proběhlo bez výběrového řízení. Na věc upozornilo jako první opoziční hnutí Osmička žije.

Trafika pro bývalého místostarostu Fichtnera

„Vzhledem k tomu, že se jedná už o pátého uvolněného zastupitele za ANO, tak je skutečně vidět, že ANO si vykupuje toleranci menšinové rady funkcemi. Pro nás je navíc nepřijatelné, že byl jmenován bez výběrového řízení. Na blížícím se jednání zastupitelstva městské části Praha 8 se budeme ptát proč,“ říká Michal Novák, předseda zastupitelského klubu Pirátů na Praze 8. Zastupitel Fichtner bude za ředitelskou funkci pobírat plat 50 tisíc korun, má nárok na čtvrtletní bonus 9 tisíc a roční 10 tisíc. Na výkon funkce dostane k dispozici služební telefon a laptop.


Předseda pirátského zastupitelského klubu na Praze 8 Michal Novák

Fichtner se tak stal už pátým plně placeným zastupitelem z hnutí ANO. Předsedkyní kontrolního výboru je Anna Kroutil, ředitelem městské společnosti Osmá správa majetku a služeb je Radomír Nepil, ředitelkou Osmičku pro rodinu je Kateřina Halfarová a uvolněnou předsedkyní komise pro sociální věci je bývalá radní Jana Solomonová.

Matěj Fichtner v minulosti odstoupil z pozice místostarosty a radního, protože používal služební auto k soukromým účelům, falšoval knihu jízd a připravoval pojistný podvod s ukopnutým zrcátkem. V roce 2016 byl také obviněn za ovlivňování konkurzu na ředitele ZŠ Glowackého, toto obvinění však nebylo prokázáno.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Praha

Štítky: #Hnutí ANO #politické trafiky #Praha 8

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.