Aktuality

Pirát za Pirátku: Lenku Španihelovou střídá na pardubickém magistrátu Jan Hrubeš

02. 06. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Lence Španihelové zaniká zastupitelský mandát na magistrátu města kvůli stěhování mimo Pardubice. Mandát tak přejde na Jana Hrubeše, který je absolventem pardubické konzervatoře, studuje doktorát na Katedře učitelství a didaktiky chemie Univerzity Karlovy v Praze a dirigování na Konzervatoři Jaroslava Ježka. V zastupitelstvu se chce věnovat především kultuře, kterou vystudoval, a školství.

jan hrubeš-main

Pirátka Lenka Španihelová se vzdala mandátu kvůli stěhování mimo Pardubice. I když by si svou zastupitelskou funkci mohla nechat a mít i nadále trvalé bydliště v Pardubicích, rozhodla se, že takto neučiní a mandát ukončí. Lenka Španihelová se na magistrátu věnovala sociální politice města a připomínkovala plánovanou stavbu domova pro seniory. Jejím největším přínosem bylo připomínkování přístupu města k zaměstnávání lidí se zdravotním znevýhodněním. Pro úřad města uspořádala seminář s odborníky o možnostech zaměstnavatele v této oblasti. Připomínkovala dotační principy pro sociální podnikání. Lenka Španihelová zůstává i nadále v sociální komisi rady města.

Pirát Jan Hrubeš je pětadvacetiletý rodák z Pardubic, který se věnuje chemii a hudbě. Je absolventem pardubické konzervatoře a univerzity. Nyní studuje doktorát na Katedře učitelství a didaktiky chemie Univerzity Karlovy v Praze a dirigování na Konzervatoři Jaroslava Ježka. V zastupitelstvu se chce věnovat především kultuře, kterou vystudoval, a školství. Jan Hrubeš složí slib zastupitele 9. června.

„Jako svoje největší téma vidím stavbu nové budovy ZUŠky v Polabinách. ZUŠ za celých padesát let své existence neměla pořádnou budovu a vyučuje v podstatě v trvalém provizoriu. Nová budova základní umělecké školy by také mohla dát Polabinám sál, který jim chybí - takže by z této stavby měla přínos většina obyvatel obvodu,“ říká ke svému působení v zastupitelstvu Hrubeš.   

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Pardubického kraje

Štítky: #Jan Hrubeš #Magistrát #Pardubický kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.