Média

Středočeští Piráti založili petici na podporu záchranářky Veroniky Brožové

29. 05. 2020 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Středočeští Piráti založili petici na podporu záchranářky Veroniky Brožové, a vyzvali hejtmanku, aby nezneužívala trestní řád k šikaně svých zaměstnanců.

petice stredocechu

Simona Luftová, kandidátka za Piráty do Senátu v obvodu Příbram, a Jiří Snížek, lídr pirátské kandidátky do nadcházejících voleb ve Středočeském kraji, založili petici, ve které vyzývají hejtmanku Středočeského kraje paní Jaroslavu Pokornou Jermanovou, aby již nikdy více nezneužívala trestního řádu k šikaně a zastrašování svých zaměstnanců.

Záchranářka Veronika Brožová napsala 17. března paní hejtmance otevřený dopis, ve kterém upozornila na nedostatek ochranných pomůcek na boj s COVID-19 pro záchrannou službu. Piráti jsou přesvědčeni, že nešlo o šíření poplašné zprávy, jak se uvádí v trestním oznámení, ale o důležité upozornění na nedostatek ochranných pomůcek. Tento nedostatek potvrdila i sama hejtmanka 16. 3. výzvou na svém facebookovém účtu, ve které poptává roušky a respirátory.

“Odmítám, aby ve středočeské záchrance panovala atmosféra strachu. O ty, kteří nás chrání v první linii, by mělo být bezchybně postaráno a mělo by jím být vycházeno maximálně vstříc. Zatím jsme ale bohužel svědky organizovaného nátlaku na záchranářku Brožovou ze strany radního Bezděka, ředitele Knora, předsedy odborů Havlovice a dalších,” vyjadřuje lítost Jiří Snížek.

“Osobně jsem se v březnu dotazovala řady zdravotníků ve Středočeském kraji na to, jak jsou vybaveni ochrannými pomůckami, a všichni mi potvrdili, že jich mají nedostatek, a řada z nich se o tom dokonce bála veřejně mluvit," říká Simona Luftová a dodává: “Peticí vyjadřujeme podporu paní Brožové a naše přesvědčení, že trestní řád by se neměl zneužívat k šikaně zaměstnanců kraje.”

Plné znění petice:

My, níže podepsaní, nesouhlasíme s trestním oznámením, které podala paní hejtmanka Pokorná Jermanová. Vyzýváme ji, aby již nikdy více nezneužívala trestního řádu k šikaně a zastrašování svých zaměstnanců.

Záchranářka Veronika Brožová napsala 17. března paní hejtmance otevřený dopis, ve kterém upozornila na nedostatek ochranných pomůcek pro záchrannou službu na boj s COVID-19. Jsme přesvědčeni, že nešlo o šíření poplašné zprávy, jak se uvádí v trestním oznámení, ale o důležité upozornění na nedostatek ochranných pomůcek. Tento nedostatek potvrdila i sama hejtmanka 16. 3. výzvou na svém facebookovém účtu, ve které poptává roušky a respirátory.

Řada středočeského zdravotního personálu potvrdila, že ochranné pomůcky k dispozici nebyly nebo jich byl značný nedostatek, ale bojí se o tom mluvit veřejně. Podáním trestního oznámení vytváří paní hejtmanka veřejný nátlak, aby tito lidé mlčeli dál. Požadujeme, aby vedení Středočeského kraje přestalo lhát, vyhrožovat a šířit polopravdy, a postavilo se pravdě čelem.

Současně tato petice vyjadřuje podporu paní Veronice Brožové, která je trestním oznámením vystavena dehonestační a lživé kampani paní hejtmanky. Trestní řád by se neměl zneužívat k šikaně zaměstnanců kraje.

Petici je možné podepsat zde.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Středočeský kraj

Štítky: #ANO #petice #Středočeský kraj

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.