Svět

Europoslankyně Markéta Gregorová: Politika ústupků v Hong Kongu selhala

25. 05. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

V reakci na čínský návrh na zavedení nových zákonů o národní bezpečnosti v Hongkongu vyzývají prodemokratičtí aktivisté po celém světě k masovým protestům. Pokud se Číně podaří zákony prosadit, bude to konec demokratického Hongkongu, shodují se experti. Europoslankyně Markéta Gregorová celou situaci komentuje takto:

marketa gregorova-green backround

„Čínská komunistická strana tvrdí (ČKS), že brání své území, které bylo navráceno koloniálními okupanty před 23 lety. Nejde ale o území; jde o svobodu a bezpečnost lidí. Nejnovější pokus o podrobení si 7,5 milionu obyvatel Hongkongu represivním zákonem o národní bezpečnosti byl očekáván, ovšem Evropa ani žádná demokracie ho nemohou tolerovat. ČKS ukázala, jak brutálně jedná s opozicí na 25 milionech Ujgurů - a tam jsme kolektivně selhali, když jsme nejednali a nestanovili jasné hranice. Pokud lidé ve svobodných demokraciích nebudou nyní jednat a bránit se navzájem, bude 23,6 milionu lidí na Tchaj-wanu další na řadě v útlaku ze strany ČKS. Je třeba pokračovat v politice hospodářské nezávislosti na Číně. Naši evropští lídři musí okamžitě odsoudit čínské porušení mezinárodně závazných dohod a nepřátelské činy vůči pokojným občanům Hongkongu. Politika ústupků selhala, nyní je třeba začít klást podmínky.“

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #čína #lidska prava #Markéta Gregorová #okupace

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.