Archiv

Svobodná tvorba: Pioneer One

24. 12. 2011
Sdílet na Facebooku Tweet

Dnes pro změnu článek z oblasti svobodné tvorby.

Pioneer_One_poster

V noci z pátku na sobotu vstoupil do zemské atmosféry nad Spojenými státy prozatím neznámý objekt, který následně krátce před půlnocí dopadl v lese poblíž Edmontonu v Kanadě. Kolem půlnoci do nemocnic ve státě Montana a přilehlých oblastech Kanady začali přicházet pacienti s příznaky nemoci z ozáření. Nad okresem Station byla vyhlášena karanténa.

Tak začíná první díl seriálu Pioneer One. Seriál natočila parta nadšenců a vydala ho po BitTorrentu pod licencí Creative Commons. První díl vydaný loni v létě se navíc dočkal fenomenálního úspěchu v podobě finančních příspěvků od diváků na natáčení dalších dílů, kdy se základní cílové částky 20 000 dolarů dosáhlo během necelého měsíce, a do září, kdy mělo začít natáčení dalších dílů, byla překročena i navýšená cílová částka 35 000 dolarů. U dalších dílů už se ale bohužel tak velký úspěch neopakoval, a přestože se celkově vybrala víc než polovina cílové částky pro další trojici dílů, zájem postupně klesal.

Minulý týden vyšel záveřečný díl první řady seriálu. Osudy hlavních hrdinů se tak prozatím uzavřely, ale tvůrci plánují na příští rok další řadu. Pokud jste ještě všechny díly neviděli, můžete je stáhnout zde (budete potřebovat BitTorrent klient):

1. díl: Dopad (720p HD, SD, české titulky)
2. díl: Muž z Marsu (720p HD, SD, české titulky)
3. díl: Sám uprostřed noci (720p HD, SD, české titulky)
4. díl: Trojstranná diplomacie (720p HD, SD, české titulky)
5. díl: Moře změn (720p HD, SD, české titulky)
6. díl: Válka světa (720p HD, SD, české titulky)

Nebo můžete stáhnout všechny díly v jednom balíku (720p HD, SD, české titulky v balíku nejspíš nejsou). Pokud už jste viděli první díl před vydáním druhého, stáhněte si ho znovu. Autoři kvůli přeobsazení role doktora Walzera vydali novou verzi (s označením REDUX). Při příležitosti vydání závěrečného dílu jsem se také rozhodl zrevidovat titulky ke starším dílům, aby na sebe lépe navazovaly.

Seriál se autorům přes omezený rozpočet povedl. Třetí díl je sice oproti ostatním slabší, ale nenechte se tím odradit. V dalších dílech se autoři polepšili a v tom posledním se naprosto překonali. Pokud můžete, nezapomeňte navštívit web seriálu a podpořit autory finančním příspěvkem na natáčení další řady.


  Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Martin Doucha

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.