Kauzy

Kontroverzní starosta Prahy 6 Kolář zbaběle nevysvětlil právní plagiáty a znemožnil demokratickou diskusi

14. 05. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář opět na zastupitelstvu Prahy 6 znemožnil diskusi ke kauze plagiátů právních posudků, které pro městskou část zpracoval spolužák starosty z plzeňských práv.

ondrej chrast

“Starosta Kolář se k věci vyjádřil zbaběle pouze na sociální sítích, místo toho, aby kauzu prezentoval transparentně na půdě zastupitelstva, kde by zastupitelé měli možnost konečně slyšet jeho vysvětlení podivného vyvádění městských peněz svému spolužákovi,” uvedl zastupitel a předseda místního sdružení Pirátů Miloš Vlach.

Kolář v příspěvku na Facebooku tvrdí, že plagiáty byly pouze pracovní verze posudků, které někdo vynesl. Tři spolužáci z plzeňských práv, starosta Ondřej Kolář, vedoucí jeho právního oddělení Břetislav Malásek a advokát Petr Kubíček vyvedli z peněz městské části 340 tisíc za dva posudky. Ty se totiž ukázaly být plagiáty opsanými z veřejných zdrojů a rada následně pod tlakem tyto peníze žádala zpět, což bereme jako potvrzení, že došlo k manipulaci a nezákonnému jednání. Kontrolní výbor zastupitelstva také prověřoval asi dalších dvacet posudků.

Piráti požadovali zařazení tohoto bodu do programu jednání zastupitelstva, ale hlasovalo pro něj pouze 14 zastupitelů městské části, koalice se při hlasování zdržela.

“Opravdu nás reakce pana starosty překvapuje. Jak bývá jeho nedobrým zvykem, opět zabránil projednání bodu na zastupitelstvu a znemožnil jakoukoliv diskusi, což beru jako pohrdání občany i jejich zastupiteli. I dnes starosta Kolář utekl z jednacího sálu, když se bod představoval, to mi přijde velmi dětinské a beru to jako jednoznačné přiznání viny,” říká k tomu předseda zastupitelského klubu Ondřej Chrást.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Praha 6/Redakce

Štítky: #Ondřej Chrást #Praha 6

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.