Komentáře

Aleš Dohnal: Hradecká pomoc podnikatelům nefunguje, na podporu nedosáhl ještě ani jeden

11. 05. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Už před třemi týdny zastupitelstvo schválilo, že z městského rozpočtu bude uvolněno minimálně deset milionů korun na pomoc podnikatelům. Do dnešního dne ovšem není jasné, kdy a za jakých podmínek se program podpory spustí. Řada podnikatelů si přečetla oslavné články, jak město bude pomáhat a logicky chtěli znát podrobnosti. Bohužel jim nemůžeme říct nic konkrétního, protože komise, která podporu měla řešit, se ještě ani jednou nesešla. Po třech týdnech je to až trapná nečinnost.

dohnal-cropped

Přitom příklady z jiných měst ukazují, že podpora může být rychlá. Ostrava pomohla takřka dvěma tisícovkám podnikatelů celkovou částkou převyšující 30 milionů korun a plánuje další vlny podpory. Praha nyní vyhodnocuje žádosti záručního programu, který má usnadnit živnostníkům a malým a středním podnikatelům přístup ke komerčním provozním úvěrům. Další radnice se postupně přidávají.

Samozřejmě městská podpora nikomu podnikání nezachrání, ale může pomoci překlenout prvotní šok, kdy tržby ze dne na den propadly o desítky procent a podnikatel potřebuje zaplatit nájem nebo v omezené míře udržet v chodu provozovnu. Proto je nezbytné jednat rychle. Hradec ke své prosperitě nutně potřebuje malé a střední podnikatele. Jsou zdrojem pestrosti a tím i stability ekonomiky města.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Aleš Dohnal

Štítky: #Aleš Dohnal #Hradec Králové #koronavirus #Královéhradecký kraj #podpora podnikatelů

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.