Kauzy

Ostuda při pietní akci v Sokolově: Místo české vlajky ruská, americkou odstranili zcela

09. 05. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

V neuvěřitelnou ostudu vyvrcholil pietní akt konce druhé světové války v Sokolově. Na pokyn starostky Oulehlové z ANO zmizela z prostoru pomníku americká vlajka těsně před tím, než vedení radnice začalo pokládat květiny. Paradoxní je, že je to byly právě jednotky spojenců, které do našeho města dorazily jako první. Na případ upozornil senátor Miroslav Balatka (STAN s podporou Pirátů).

vlajka.sokolov

Samotná kauza i následné vysvětlení z pera starostky, kdy argumentuje tím, že nechala vlajku sundat, protože tam není pohřben žádný americký voják, působí jako z jiné, temné doby. Místo pokorné omluvy ještě neváhala na senátora zaútočit. Perličkou na celé mimořádně trapné záležitosti je špatně umístěná státní vlajka po odstranění americké. Podle zákona o užívání státních symbolů patří naše vlajka vlevo. Na čestném místě tedy při ceremonii vlál ruský prapor.

“O celé této záležitosti jsem se, stejně jako všichni ostatní, dozvěděla až na jednání zastupitelstva, které proběhlo právě v den pietního aktu. Nepochopila jsem zejména důvod odebrání a následné vrácení americké vlajky. Předešlé roky bez problémů visely všechny tři zástavy. I proto neměla debata probíhat těsně před položením květin. A pokud už proběhla, tak mělo být rozhodnutí konečné. Takhle to na mě všechno působí jako účelové. Doufám, že se v tomto od nás ostatní města skutečně učit nebudou,“ komentuje Tereza Zykánová, pirátská zastupitelka v Sokolově.

V poslední době se vede často diskuse o přepisování dějin. Tu často slyšíme zejména ze strany proruských politiků a serverů a má spíše virtuální a domnělou podobu. Sokolovské přepisování v režii starostky Oulehlové je skutečné a ponižující. Ignoruje desetitisíce položených životů spojeneckých vojáků, nejen Američanů, ale příslušníků národů západní Evropy, kteří se obětovali v boji za svobodu a demokracii.

Takže nám nezbývá než říci místo paní starostky „Děkujeme, Ameriko!“

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Karlovarského kraje

Štítky: #ANO #Karlovarský kraj #Sokolov #Tereza Zykánová

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.