Aktuality

Piráti vyšlou do boje o senátorské křeslo na Příbramsku Simonu Luftovou

04. 05. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě 18 - Příbram kandidovat Simona Luftová, která získala podporu krajského fóra Pirátů v Středočeském kraji.

simona luftova

Simona Luftová pracuje více než deset let jako středoškolská učitelka. Současně připravuje a koordinuje mezinárodní vzdělávací projekty pro studenty i učitele. Je členkou středočeského Krajského expertního týmu (KET) pro oblast vzdělávání a školství a Komise pro výchovu a vzdělávání v Příbrami.

„V Senátu bych chtěla zúročit své dlouholeté zkušenosti primárně v oblasti vzdělávání a školství, a to směrem k jeho reformě. Potřebujeme mladým nabídnout širší možnosti, jak se vzdělávat a posunout školství do 21. století, kde jsou a budou na ně kladeny jiné nároky. Proto podporuji různorodost a modernizaci oborů a škol. Školy a pedagogové potřebují finanční jistotu a menší byrokratickou zátěž,“ uvádí Simona ke své srdcové prioritě.

„Současně si myslím, že senátor by měl být úzce spjat se svým obvodem, kde by měl pomáhat a být jakýmsi ombudsmanem občanů, obcí, podnikatelů, občanských iniciativ a spolků. Což momentálně znamená aktivní podporu a spolupráci při řešení následků koronavirové krize, a to jak legislativně, tak prakticky. Dále chci obcím pomáhat se zapojit do projektů, které jim budou pomáhat zvládnout následky již dlouhotrvajícího sucha,“ prozrazuje pirátská kandidátka více ze svého volebního programu.

Simona Luftová se narodila v Příbrami, kde v současné době žije. Řadu let však také žila a studovala v zahraničí, v Rakousku, Jihoafrické republice a USA. Absolvovala obor Politologie na FF-UK a rozšiřující pedagogické vzdělání na PF-UK v Praze. Je vdaná a má tři děti.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Středočeský kraj

Štítky: #Kandidát do Senátu #Senátní volby #Středočeský kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.