Aktuality

Piráti vyzývají: Pokud stavět nemocnici, tak na datech!

30. 04. 2020 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Jednání o stavbě nové krajské nemocnice ve Zlíně se opět dostalo na stůl a v pondělí 4. května o ní budou hlasovat krajští zastupitelé. Když Ministerstvo Vnitra doporučilo opětovné projednání bodu o stavbě nové krajské nemocnice, potvrdilo se, že podnět podaný radními města Kroměříže byl vyhodnocen jako oprávněný.

hana ančincová-kraj

Krajští zastupitelé již v pondělí budou znovu rozhodovat o tom, zda se bude v Malenovicích stavět nová nemocnice. „Názor Pirátů je jasný, postavme nemocnici na datech,” říká kandidátka na hejtmanku Hana Ančincová.

Ačkoliv Piráti nemají v krajském zastupitelstvu zatím žádný mandát, tak k jednomu z největších témat v kraji mají ucelený názor. Piráti jsou hlavně zastáncem kvalitní, rovnoměrně rozložené péče v celém kraji. Avšak současné diskuse okolo nové nemocnice umocňují pocit, že nemocnice mimo krajskou budou jen polikliniky a LDNky. Stále nebyla kvalifikovaně zodpovězena otázka, jak výstavba nové nemocnice ovlivní ostatní nemocnice v kraji. 

Piráti chtějí, aby se zastupitelé rozhodovali na základě nezávislých analytických dat, bez toho se není možné pohnout dál. Tato data mají obsahovat také jasné informace, jakým způsobem by byla nová nemocnice financována a také personálně zajištěna. „Postavme nebo zrekonstruujme nemocnici na datech a neuspěchejme takto důležité rozhodnutí,” apeluje Hana Ančincová na krajské zastupitele, která by v současné chvíli hlasovala proti nové nemocnici, protože je zastáncem rovnoměrně rozložené péče v celém kraji a investice tak velkého rázu by mohla ohrozit investice do jiných oblastí v celém kraji.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Zlínský kraj

Štítky: #Hana Ančincová #nemocnice #zdravotnictví #Zlínský kraj

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.