Média

Europoslanec Kolaja píše německým, polským a českým ministrům: Zrušte omezení pro pendlery

30. 04. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Dvěma českým ministrům, ale také ministrům z Německa, Polska a dvěma eurokomisařům je adresován dopis, který byl odeslán včera večer a který žádá obnovení fungování vnitřního trhu, zejména volného pohybu pracovní síly. Jedním ze signatářů je také pirátský místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja. Tomu vadí zejména diskriminační opatření, která nutí přeshraniční pracovníky opatřovat si testy či zůstávat ve čtrnáctidenní karanténě. 

Marcel Kolaja-zelen

„Taková opatření jsou diskriminační a neopírají se ani o současný pandemický stav, ani o logiku či 'selský rozum'. Není důvod, aby skladník nebo sestřička, která jezdí pět kilometrů za hranice musela mít jiný a daleko přísnější režim, než skladník a sestřička, kteří pracují u nás,“ uvádí k dopisu Kolaja. V něm Jana Hamáčka a Janu Maláčovou vyzývá, aby ve spolupráci se svými polskými a německými kolegy situaci napravili.

Opírá se přitom o doporučení Evropské komise, která již 16. března vyzvala členské státy k "úzké spolupráci a koordinaci, která zajistí férovost a uměřenost omezujících opatření“. „Z tohoto důvodu jsme dopis adresovali také eurokomisařům pro vnitřní trh a vnitřní záležitosti. Postup Česka je v tomto absolutně chaotický a opouštění od všeobecných zákazů probíhá spíš na základě lobbistických tlaků a pocitů, než na základě dat, faktů a propracované strategie,“ dodává Kolaja. 

Znění celého dopisu naleznete zde.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Česká republika #Evropská unie #Marcel Kolaja #Německo #Polsko

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.