Komentáře

Průběh polských prezidentských voleb budí pochybnosti o rovné politické soutěži, píše v komentáři poslanec František Kopřiva

30. 04. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Blížící se prezidentské volby v Polsku vyvolávají znepokojení o férovém průběhu kampaně i samotných voleb. Změna volebního zákona umožňující korespondenční volbu se provádí na poslední chvíli, což je v rozporu s se standardy Benátské komise.

franta kopriva-prisne

Konání voleb za stávajících podmínek kritizuje polská opozice, samosprávy, neziskové organizace a odborníci na zdravotnictví. Vzhledem k přijatým opatřením proti pandemii Covid-19 také pochopitelně nelze pořádat volební shromáždění, což vzhledem k omezenému přístupu do médií značně pokřivuje rovnou politickou soutěž.

Jsem přesvědčen, že mnohem vhodnějším řešením by bylo, kdyby polský Sejm volby odložil, jak mj. doporučuje ředitel Úřadu OBSE pro demokratické instituce a lidská práva. V dopise, který jsem zaslal polské velvyslankyni, jsem vyjádřil obavy nad důsledky faktického zákazu potratů a zákazu sexuální výchovy, které právě Sejm projednává. Dopis byl zaslán velvyslanci Polska při Radě Evropy a skrze členy politické skupiny ALDE Parlamentního shromáždění Rady Evropy velvyslancům v jednotlivých zemích.

Celé znení dopisu Františka Kopřivy.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: František Kopřiva

Štítky: #absurdita #František Kopřiva #Polsko #Prezidentské volby

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.