Aktuality

Jednání o nové krajské nemocnici je opět na stole. Mezi odbory a vedením to vře.

22. 04. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Kdo sleduje v posledních dnech situaci v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, asi nevěřícně kroutí hlavou nebo má ústa dokořán. 4. května se bude opět hlasovat o nové krajské nemocnici a vedení nemocnice podává trestní oznámení na zdravotníky.

nemocnice_zlin

I když většina z vás tuto kauzu jistě zaznamenala, jen krátké připomenutí. Zdravotníci si stěžovali na snížení platu formou otevřeného dopisu a nemocnice podala trestní oznámení. Místo vyjednávání s odbory trestní oznámení na ně bylo podáno trestní oznámení. Demonstrace síly a neschopnost situaci řešit. Tento způsob jednání se zaměstnanci naprosto odsuzujeme a jen ukazuje na manažerské selhání vedení nemocnice.

Kromě sporů mezi odbory a vedením nemocnice se opět vynořila i otázka výstavby nové nemocnice, kterou budou 4. května krajští zastupitelé projednávat. Stavbu nemocnice neplánovaně zastupitelé schválili loni v prosinci. K návrhu se na zasedání nemohli vyjádřit občané kraje, navíc mohla být podle ministerstva porušena povinnost kraje hospodařit s majetkem transparentně. S tím ale vedení kraje nesouhlasí a dle hejtmana Čunka(KDU-ČSL) není důvod ztrácet čas. Inu, do voleb je necelý půlrok, že?

I když se na internetu objevují zprávy ohledně omezených příjmu kraje kvůli současným opatřením v boji proti koronavirové nákaze. Vedení kraje však omezit investice neplánuje.

Nová nemocnice je od prvopočátku tlačena na sílu, Baťovka je prezentována jako rozpadající se kolos a lidem je vtloukáno do hlavy, že nová nemocnice je třeba.

„Já jsem hlavně zastáncem kvalitní, rovnoměrně rozložené péče v celém kraji. Současné diskuze umocňují pocit, že nemocnice mimo krajskou budou polikliniky a LDNky. Stále nám nebyla kvalifikovaně zodpovězena otázka, jak výstavba nové nemocnice ovlivní ostatní nemocnice v kraji. A hlavně se chci rozhodovat na základě nezávislých analytických dat. Včetně jasných informací, jakým způsobem by byla nová nemocnice financována,” shrnula pirátská kandidátka na hejtmanku Hana Ančincová.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jaromír Horký

Štítky: #Hana Ančincová #nemocnice #Zlín #Zlínský kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.