Komentáře

Komentář předsedy Pirátů Ivana Bartoše: Lidé, kteří poctivě pracovali, nesmí zůstat bez podpory státu

22. 04. 2020 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

V pomoci, kterou stát poskytuje lidem, kteří vlivem epidemie přišli o svůj příjem, je stále mnoho nespravedlnosti a podpora je v často zcela nedostatečná. S Piráty chceme podpořit dohodáře, dnes tedy opět předložíme návrh na zavedení kompenzačního bonusu ve výši 15 tisíc korun pro lidi pracující na DPP A DPČ. Lidé, kteří poctivě pracovali, přece nesmí zůstat na holičkách, bez podpory ze strany státu. 

ivan bartos-rouska-klub

V Česku je téměř 150 tisíc lidí, kteří pracovali na dohodu a nedostali ošetřovné ani kompenzační příspěvek. S Piráty chceme situaci změnit a našimi návrhy těmto nejrizikovějším skupinám pomoci. Jedná se o lidi, kteří jsou často doma s dětmi, a kvůli tomu si nemohou ani shánět další práci. Nefungují ani dávky mimořádné pomoci, protože je zhruba polovina lidí vůbec nedostane, případně s velkým zpožděním. Proto dnes opět podáme pozměňovací návrh na zavedení kompenzačního bonusu i pro dohodáře, kteří zároveň odváděli odvody, a to na kompenzaci ve výši 300 Kč/den, tedy 15 tisíc korun za ten měsíc a půl. 

Chceme také podpořit OSVČ podnikající na vedlejší činnost, kteří o bonus přišli kvůli zaměstnaneckému úvazku. Stejně tak navrhujeme jednorázový bonus pro jednatele s.r.o., kteří jsou vyňati z kurzarbeitu.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Ivan Bartoš #koronavirus #OSVČ #podpora podnikatelů

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.