Aktuality

Piráti v Pardubickém kraji tisknou, kompletují a distribuují ochranné štíty zdravotním a sociálním službám v kraji

21. 04. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti Pardubického kraje se zapojili do výroby, kompletace a distribuce ochranných štítů, které zdarma věnují zdravotnickým a sociálním službám v Pardubickém kraji. Do dnešního dne rozvezli přes 230 štítů.

3d tisk

V Pardubickém pirátském centru ParduPiCe se již druhým týdnem na naší 3D tiskárně tisknou čelenky na obličejové štíty, tiskárnu obsluhují naši členové a pardubičtí zastupitele Filip Vařecha a Ondřej Karas. Společně s Andrejem Ramašeuski, který je zastupitelem obce Radhošť, řeže a upravuje plexiskla a Jiří Jansa  štíty následně kompletuje a rozváží do zdravotnických a sociálních služeb, k dnešnímu dni jsme rozdali zdarma přes 230 štítů.

Ochranné štíty jsme předali krajské stomatologické komoře, chrudimské nemocnici, Sanatoriu Topaz v Seči, porodnici u Apolináře a Domovu seniorů Lysá nad Labem, Domovu seniorů v Moravské Třebové, Senior rezidenci Senecura - cetrum Alzheimera v Chrudimi, SKP-CENTRUM a dalším službám, díky kterým naše štíty chrání zaměstnance těchto služeb vůči onemocnění COVID-19.

 „V první řadě přeji všem zdraví a pevné nervy v této nelehké době. To, že se všichni snažíme více či méně je dobře, ale občas chybí tolerance, ať už vůči sociálně slabším, nebo lidem kteří tuto situaci berou na lehkou váhu. Lidskost stále zůstává stranou. A proto jsme se rozhodli to vše změnit a být tím prostředníkem, který vybízí lidi k tomu, aby se vrátili k základním lidským potřebám a jistotám. Chceme žít v jistotě, že jsme zdrávi. Piráti výrobou štítů v celku přispívají jen malým procentem, ale i přes to si myslím, že každý si z toho může vzít příklad. Denně sledujeme zpravodajství, kde se bohužel v nepříliš dobrém světle zviditelňují někteří politici, našeho premiéra nevyjímaje. Tvrdím, že jsou i lepší přístupy k tomu, jak danou situaci řešit. Snažit se a věřit je věc, kterou dokáže každý z nás a v tom je síla, jak tuto nepříjemnou situaci překonat a vrátit se ke standardnímu životu, prioritám a cílům. Proto věřím, že se v blízké budoucnosti vrátíme k normálnímu životu, kde současné pospolité fungování přetrvá“, podotýká krajský předseda a lídr do krajských voleb za piráty v Pardubickém kraji Daniel Lebduška.

I když se může zdát, že koronavirus začíná být na ústupu a z nejhoršího jsme venku, tak i nadále nabízíme naše ochranné štíty všem, kteří se dostávají do kontaktu s klienty sociálních a zdravotnických služeb. Pokud byste měli zájem o naše štíty, kontaktujte Jiřího Jansu na emailové adrese jiri.jansa@pirati.cz, nebo telefonním čísle: 608951177.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Pardubického kraje

Štítky: #3D #koronavirus #ochrana #Pardubický kraj

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.