Reportáže

Streamy pro děti i dospělé: CovidEdu už jich vzdělává stovky denně

16. 04. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Jedním z mnoha neblahých důsledků koronavirové krize je bezesporu situace ve školství. Přes měsíc zavřené školy, frustrovaní studenti i vyučující. Komunita lidí okolo přírodovědných vzdělávacích soutěží představila na YouTube kanál CovidEdu. Co se pod tímto názvem skrývá?

CovidEdu

Nápad založit tuto platformu se zrodil v hlavách Adama Jaroše a Jana Hrubeše, kteří se věnují vzdělávání talentovaných středoškoláků v přírodovědných oborech. Původním plánem CovidEdu bylo věnovat se streamování zajímavých přednášek zabývajících se chemií. Krátce po spuštění se ale autoři rozhodli ve spolupráci s Davidem Františkem Wagnerem a Marcelem Koníčkem téma přednášek rozšířit i na humanitní obory. Ke shlédnutí jsou přednášky například z historie, lingvistiky či politologie. 

„Každý ze streamů, který byl od začátku ´koronavirové karantény´ odvysílán, sledovala zhruba třicítka souběžných diváků,“ sděluje k projektu Jan Hrubeš, člen pardubických Pirátů. „Po pár dnech se počet zhlédnutí jednotlivých příspěvků vyšplhal ke stovkám. Nikomu totiž nic nebrání v tom, aby jednotlivé streamy sledoval kdykoliv ze záznamu,“ doplňuje.  

„Máme v hlavách ještě spousty nápadů. Příprava streamu je ale neuvěřitelný žrout času. Celá idea je poskytnout středoškolákům něco na koukání nad rámec standardní výuky v těchto těžkých časech,“ říká Adam Jaroš, člen Pirátů v Praze 4. “Věřím, že se nám podaří vnést trochu světla do tajů celé řady rozličných oborů,“ dodává.

CovidEdu je streamován přes open-source software OBS studio na YouTube každý všední den, streamy trvají přibližně 60-90 minut. Pokud vás tento nápad zaujal a chtěli byste se také připojit se zajímavou přednáškou, kontaktujte Jana Hrubeše (jan.hrubes@pirati.cz) nebo Adama Jaroše (adam.jaros@pirati.cz).

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Andrea Linhartová/Marek Valko/Michal Chalupa

Štítky: #Adam Jaroš #David F. Wagner #Jan Hrubeš #karanténa #koronavirus #online vysílání #školství

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.