Aktuality

Piráti se snaží pomoci rodičům s domácím vzděláváním

09. 04. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Uzavření škol kvůli koronaviru zásadně změnilo postupy pedagogů, žáků i jejich rodičů k výuce. Situace se  liší škola od školy i učitel od učitele. Tam, kde se on-line výuce věnovali již před nouzovým stavem, jsou logicky ve velké výhodě. Piráti vytvořili krátký dotazník pro rodiče, jak oni a jejich děti domácí on-line výuku zvládají. Výsledky mohou pomoci zlepšit situaci rodičů i škol a přispět k efektivnějšímu učení.

domaci-vzdelavani

Královéhradecká radnice nechala iniciativu na jednotlivých školách a jejich ředitelích. Aktivní pomoc či poradenství na rozdíl od Královéhradeckého kraje zatím nenabízí. Pirátští zastupitelé by to rádi změnili. “Cílem dotazníků je dodat potřebná data magistrátnímu odboru školství, který jako koordinační pracoviště by mohl poskytnout metodickou podporu a propojit školy a učitele, kteří řeší podobné problémy,” vysvětluje smysl akce pirátský zastupitel a zároveň emeritní děkan pedagogické fakulty královéhradecké univerzity Pavel Vacek.

Za několik hodin od zveřejnění dotazníku Piráti nasbírali data od několika desítek respondentů. „Zatím se zdá, že školy i rodiče s nasazením velké energie domácí výuku většinou dobře zvládají. Objevují se ale i negativní hlasy. Rodiče například kritizují, že jednou děti dostanou úkol e-mailem, podruhé přes informační systém školy a potřetí zase jinou formou. Častěji jim také chybí zpětná vazba od učitelů,“  shrnuje Vacek první výstupy. 

Dotazník zde.

Kontaktní osoba:

doc. PhDr. Pavel Vacek, Ph.D., zastupitel města Hradce Králové

tel.: +420 608 327 189, e-mail: pavel.vacek@mmhk.cz

www.pavel-vacek.cz

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Hradec Králové #Pavel Vacek #vzdělávání

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.