Aktuality

Jak funguje komise pro testování a kdo jsou její členové, ptají se Piráti

08. 04. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Pirátští poslanci Olga Richterová a Petr Třešňák  podali písemnou interpelaci na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, v níž jej žádají o poskytnutí informací k základním otázkám týkajících se koordinace testování na přítomnost koronaviru. Dle dříve uvedených informací existuje neformální skupina, která se testování věnuje. 

richterova_tresnak

Piráti vznesli otázky, zda je tato skupina součástí Ústředního krizového štábu, kdo jsou její členové a jaké výstupy o fungování této skupiny existují. Vedle toho též navrhli oficiální začlenění skupiny do struktury ÚKŠ, pokud tomu tak již není. 

Richterová, místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku, k tomu uvedla: „Naším cílem a v zájmu všech občanů ČR je, aby logistika testování byla koordinovaná a fungovala jako celek, aby postupně docházelo k navyšování počtu odběrových sad i nastavení správné metodiky při hromadném testování. Je třeba, aby tato činnost co nejefektivněji směřovala na místa, která je třeba podchytit co nejdříve. To se týká zejména LDN a domovů pro seniory.“

Třešňák, který je místopředsedou Výboru pro zdravotnictví, doplnil: „O činnosti komise by měli mít přehled nejen všichni členové Ústředního krizového štábu, ale i další pracovní odborné skupiny při Centrálním řídícím týmu COVID-19 a také odborná veřejnost. Celkově je nutné zvýšit efektivitu testování a posílit důvěru veřejnosti v užité metody.“

Celý text interpelace

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #interpelace #koronavirus #Olga Richterová #Petr Třešňák #poslanecká sněmovna #zdravotnictví

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.