Komentáře

Ivan Bartoš: Vláda odmítla představit plán boje s epidemií. S Piráty budeme nadále hájit zájmy všech, kterých se krize dotýká

07. 04. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Vláda dnes odmítla veřejnosti i opozici představit transparentní plán boje s epidemií koronaviru. Sněmovna smetla i naše usnesení, v němž jsme vládu žádali o přípravu materiálu až do 20. dubna, tedy s dostatečnou časovou rezervou na přípravu. Vláda tak dnes ponechala maloobchodní prodejce, poskytovatele služeb, firmy, osoby samostatně výdělečně činné, samoživitelky a mnohé další napospas nesystematickým a často protichůdným rozhodnutím čelních představitelů státu. 

ivan bartos-rouska

S Piráty se samozřejmě nevzdáváme. Budeme dál nabízet řešení, přinášet konkrétní návrhy a snažit se, aby současný stav nouze a celá epidemie dopadla na naše občany co možná nejméně. Piráti chtějí efektivní řešení epidemie založené na datech a chytrých řešeních tak, abychom naši zemi nevystavili velkým ekonomickým otřesům a zároveň ochránili nejrizikovější skupiny obyvatel jako jsou senioři či nemocní. U nemocných je třeba efektivně a přesně zjistit, s kým se stýkali. Dělejme to chytře, použijme k tomu dostupná mobilní a bankovní data se souhlasem nemocných, tzv. chytrou karanténu. Tak budeme moci rychle uvolnit plošná opatření a ekonomicky zajistit fungování naší země.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ivan Bartoš

Štítky: #Ivan Bartoš #koronavirus

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.