Aktuality

Pirát a učitel Jan Břížďala vyzývá školy, aby se přidaly k výrobě dezinfekce pro potřebné

30. 03. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Současná krize ohledně šíření epidemie koronaviru doslova strhla vlnu solidarity a vzájemné pomoci. Jak se brzy po vyhlášení nouzového stavu ukázalo, pracovníci v sociálních či zdravotních službách nedisponují dostatkem ochranných pomůcek, které by jim měl správně zajistit stát. Díky tisícům dobrovolníků po celé zemi se potřebným začaly dostávat vlastnoručně vyrobené roušky, ochranné štíty či ruční dezinfekce.

jan_brizdala

Aktivně se do pomoci potřebným zapojily také školy. Například krajský místopředseda Pirátů, profesně středoškolský učitel matematiky a chemie, Jan Břížďala se rozhodl využít školní zásoby chemikálií pro přípravu ruční dezinfekce a věnovat ji potřebným. V pátek 27. března proběhla předávka dalších 7 litrů vytvořené dezinfekce, tentokrát pro Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina v Třebíči. V souvislosti s tím vyzval Břížďala ředitele ostatních středních škol v kraji, aby případné zásoby potřebných chemických látek poskytly pro přípravu dezinfekce a tu pak nabídli zdravotníkům, sociálním pracovníkům, domovům pro seniory nebo dalším potřebným.

Znění zaslaného e-mailu:

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Hana Hajnová

Štítky: #Kraj Vysočina

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.