Komentáře

Pandemie čínského prezidenta Xi: Vítězství nad koronavirem je propaganda

26. 03. 2020 | 8 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Čínský prezident Xi Jinping vyzval k „lidové válce“ proti epidemii a čínská státní média v posledních týdnech označila reakci strany za úspěch a vzor pro ostatní země. Posílají i materiální pomoc západním zemím. Podle oficiálních statistik Čína porazila koronavirus. Během posledních pěti dnů zdravotnické úřady ohlásily pouze jeden nový případ Covid-19, který byl lokálně rozšířen. Lživá propaganda tohoto typu je v Číně běžná. Je smutné, že tyto informace přijala bez jakéhokoliv ověření západní média a rozšířila je po celém západním světě. 

Xi Jingpig-koláž
 • Wuhan je městem, kde rodič uplácí ředitele školy, aby jeho dítě bylo umístěno ve třídě A.
 • Wuhan je městem, kde rodič uplácí učitele třídy A, aby dítě sedělo v první lavici.
 • Wuhan je městem, kde tříleté učí ve školce že Japonci jsou satan a Mao dědeček národa.
 • Wuhan je městem, kde ve většině barů dostanete pouze pančovaný alkohol.
 • Wuhan je městem, kde váš knedlíček je naplněn v bujónu rozpuštěnou kartonovou krabicí. 
 • Wuhan je městem, kde mnoho veřejných domů vlastní armáda Čínské lidové republiky.
 • Wuhan je městem, kde místní mafie vstoupí do tanečního klubu s krabicí plnou nožů a odchází, když je krev kam se podíváte.
 • Wuhan je městem, kde si kdykoliv koupíte krystalický metamfetamin v klubové zóně 100 metrů od policejní stanice. 
 • Wuhan je městem, kde je na tzv. mokrých trzích prodej divokých zvířat a zvířat nedokumentovaného původu zakázán.
 • Wuhan je městem korupce.
 • Wuhan je typickým velkým městem druhé třídy v Číně. 

Mokrý trh Huanan
Trh zabírá více než 50 000 metrů čtverečních a má přes 1 000 stánků. Uvádí se, že jde o největší velkoobchodní trh s mořskými plody ve střední Číně. Jeho západní zóna je známa prodejem divokých zvířat. Trh se nachází v novější části města v blízkosti obchodů a bytových domů a je v okruhu několika bloků od vlakového nádraží Hankou (běžné vlaky a rychlovlaky po celé Číně) a zastávky metra (s přestupy po celém městě a na mezinárodní letiště).

Hygiena
Panují zde zoufalé hygienické podmínky. Průchody jsou úzké a stánky blízko sebe. Živá hospodářská zvířata jsou držena v těsné blízkosti mrtvých. K vidění jsou na trhu volně poražená zvířata stažená z kůže. Ventilace je nedostatečná a odpad se ukládá na mokrých podlahách.

Nabízené zboží
Ačkoli trh Huanan je formálně trhem s mořskými plody, je známý především prodejem exotické divoké zvěře. Jeden z ceníků prodejců uváděl tyto druhy zvířat buď vcelku nebo za 1kg:  jezevci, netopýři, bobři, cibetky, krokodýli, psi, osli, lišky, velemloci, ježci, svišti, vydry, luskouni, pávi, bažanti, dikobrazi, krysy, jeleni, želvy, jedovatí hadi (včetně extrémně jedovatých bungarů), vlčata. Mokrých trhů různých velikostí jsou ve Wuhanu stovky, v provincii Hubei tisíce a v celé Číně desítky tisíc.

Ptačí chřipka i epidemie SARS pocházely z čínských mokrých trhů, kde majitelé či provozovatelé upláceli a uplácejí hygienické kontroly. Nové zákony a nařízení nezměnily nic. Jestli virus SARS-CoV-2 pochází přímo z mokrého trhu v Huananu nebo byl přenesen z Wuhanského institutu virologie, se již pravděpodobně nikdy nedozvíme. Nicméně zoufalé hygienické podmínky vedly k rychlému šíření viru mezi obyvatelstvo.

Současný stav: 80000 tisíc nakažených v Číně
Zdravotní péče ve Wuhanu a provincii Hubei je dlouhodobě v žalostném stavu. Základní zdravotní pojištění, které si zaměstnanci platí, nepokryje bez příplatku léky, běžné kontroly a lékařské zákroky. Většina nemocnic je soukromých a lékaři dostávají odměny podle toho, kolik zákroků a předražených zahraničních léků pacientům předepíšou. Když konzultujete svůj stav s lékařem, tak i v největších a nejdražších soukromých nemocnicích ve Wuhanu jste obklopeni dalšími deseti pacienty, kteří poslouchají o čem se s lékařem bavíte, a ještě k tomu mívají připomínky. Záchody jsou špinavé, chybí mýdlo, toaletní papír i dezinfekce rukou. V běžném provozu jsou nemocnice neustále přeplněny a pacienti jsou umísťováni na chodbách na mobilních lůžkách, a to i na několik dní. Běžně po nemocnici chodí prodejci jídla zvenčí, kteří uplácejí personál nemocnice, a pacienti si od nich přímo kupují občerstvení a teplá jídla. 

Dále se musím pozastavit nad místním společným stylem stravování jak v rodinách, tak při práci. Při obědech a večeřích se všechno jídlo sdílí u kulatého stolu. Lidé běžně plivou na chodníky, smrkají na chodník bez kapesníků, při kašli si nezakrývají ústa, a to ani ve veřejných dopravních prostředcích. Lidé nad 60 let zpravidla  nevěří, že bakterie a viry existují. Před Čínským novým rokem lidé nejvíce nakupují. Mokré trhy jsou plné, supermarkety jsou plné, největší migrace obyvatelstva na zemi začíná. 

V těchto podmínkách se virus šířil nekontrolovaně 6 týdnů. 80000 nakažených? Odhaduji 20-50 krát více. Počet úmrtí v Číně odhaduji z dnes již známých dat v Evropě na 50-100 krát více. Sledujte poměr nakažených a fatálních případů v Itálii, Španělsku a Švýcarsku. A ti již při prvních případech o viru věděli a podnikali kroky k prevenci rozšíření epidemie.

Vítězství nad virem je vítězstvím propagandy
Xi Jinping, vyzval k „lidové válce“ proti epidemii a čínská státní média v posledních týdnech označila reakci strany za úspěch a vzor pro ostatní země. Posílají i materiální pomoc západním zemím. Podle oficiálních statistik Čína porazila koronavirus. Během posledních pěti dnů zdravotnické úřady ohlásily pouze jeden nový případ komunitního přenosu Covid-19. Lživá propaganda tohoto typu je v Číně běžná. Je smutné, že tyto informace přijala bez jakéhokoliv ověření západní média (Washington Post, Reuters, atd.) a rozšířila je po celém západním světě.
 
13. března 2020 mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian naznačil, že armáda Spojených států mohla přinést nový koronavirus do Číny. Jeho komentář je šířen po čínských sociálních sítích a dokonce ji opakují čínští diplomaté. Je zajímavé, že při šíření tohoto bludu cenzoři v Číně nijak nezakročili a nechali informaci volně šířit. Čínská propaganda funguje dle tohoto vzoru: “Když má Čína menší problém, je to vina Japonska. Když má Čína velký problém, je to vina USA.” 

Skutečná situace
Lidé umírají doma a v nemocnicích bez řádné diagnózy. Některé nemocnice odmítají již i na koronavirus pacienty testovat. Asi to už není třeba. Xi již zvítězil. Žádná diagnóza, žádný nakažený, žádný problém. Dle informací, které jsem před dvěma dny obdržel, pouze ve fakultní nemocnici TongJi ve Wuhanu přijímají denně 20-30 pacientů s “těžkým zápalem plic”. Když pacient zemře, ve statistikách je uvedena diagnóza “nespecifikovaný zánět plic”. Provizorní nemocnice ve Wuhanu jsou uzavřeny a lidé bez testování posíláni domů. Sociální stabilita a prosperita je nutná k přežití komunistické strany Číny. Lidé museli být posláni zpět do fabrik jinak slib prosperity a s ní spojené sociální stability nemůže strana dodržet. A to by byl její konec. Konec Xi Jingpinga. 

Lidský život v Číně je levný
Druhá vlna: Nyní se v čínských médiích začínají objevovat informace o tzv. dovezených případech. Jedná se o případy nakažených cizinců a Číňanů vracejících se zpět. Postupný nárůst těchto případů a s ním spojená druhá vlna epidemie bude prezentována jako zdroj epicenter nových nákaz v různých provinciích Číny. Takto bude prezentována nová epidemie v čínských médiích: Moudrý hrdina Xi s čistým srdcem novorozeněte již porazil koronavirus a nyní ostatní země, neschopné čelit nákaze dle čínského bezchybného systému, znovu nakazily další části Číny. Epidemie koronaviru v Číně nebyla a není potlačena. Bude se šířit ještě dlouhou dobu.

Jak svět pozná, že epidemie opravdu ustoupila:

 • Hranice se Severní Koreou a Ruskem budou znovu otevřeny (pouze diktátor zná diktátora nejlépe)
 • Školy po celé Číně budou znovu otevřeny (při politice jednoho dítěte znamená nemocné dítě ohrožení sociální stability)
 • Všichni migrující pracovníci se vrátí do továren zpět na jih (díky politice jednoho dítěte je dnes většina migrujících pracovníků ve středním věku, bojí se o svoje zdraví a do továren se ještě nevrátili)
 • Servisní sektor se stabilizuje
 • Xi Jingpin a členové politbyra navštíví Wuhan, provincii Hubei a setkají se s lidmi a potřesou jim rukama
 • Pokud znovu podlehneme lžím, necháme se uplatit dary a levnými dodávkami zdravotnického materiálu z Číny a necháme veřejnost ve víře, že Čína včasně a úspěšně šíření viru zamezila, přijde brzy den, kdy obnovíme lety z Číny do České republiky. Čína odpovědným globálním hráčem není a nikdy nebude, pokud bude u moci Xi Jingping a komunistická vláda Čínské lidové republiky. Tato pandemie je způsobena virem Xi.

Odkazy na videa z Wuhanu: 
(Potvrzuji, že dle typického Wuhanského přízvuku jsou všechny videa natočena ve Wuhanu nebo ve městech v provincii Hubei blízko Wuhanu. Nejstarší video je ze začátku března.

Pracovník migrant z provincie Hubei si nemůže dovolit poplatek za karanténu, skrývá se na staveništi
Podezřelí z nákazy koronavirem násilně odstraněni z domova, úředníci útočí na rodinu
Karanténa je situace beznadějného uvěznění pro obyvatele Wuhanu
Obyvatelé Wuhanu vyjadřují beznaděj 
Obyvatelé Wuhanu uzamčeni ve vlastních domech, někteří čelí hladovění
Policie zatýká muže poté, co připomněl důstojníkovi, aby si nasadil roušku
Jídlo, energie, telefon a peníze téměř pryč - zoufalá situace
Hladoví čínští občané klečí a prosí úředníky
Čínští vysocí úředníci při návštěvě Wuhanu
Oslavy konající se ve Wuhanských provizorních nemocnicích poté, co je město uzavřelo
Obyvatelé zatčeni za obcházení komunitního manažera, aby si koupili zeleninu levněji
Lidé najmutí ke čtení propagačního skriptu pro televizní pořady
Stavba nové provizorní nemocnice ve Wuhanu na tajném místě
Rezident Wuhanu v návaznosti na uzavření města hlásí nové případy coronaviru
Proč město Wuhan dodává maso a jídlo v popelářských vozech?
Manželský pár nalezen doma mrtev, ale místní úředníci případ nenahlásí
Komunitní personál říká nemocnému obyvateli: „Čína bude stále Čína, i bez tebe!“
Čínské úřady postavily ve Wuhanu velkou provizorní stanici lékařské pomoci
Obyvatel Wuhanu. Čísla fatálních případů pravděpodobně mnohem vyšší
Osamocené děti nebo děti bez doprovodu čelí tragédii v provincii Hubei

Šest rozhodujících týdnů, jak je popsal web nationalreview.com
1. prosince 2019: datum nástupu příznaků prvního identifikovaného pacienta
6. prosince 2019: Jeho třiapadesátiletá žena, která neměla žádnou spojitost s trhem v Huananu, byla také hospitalizována s pneumonií na izolovaném oddělení. Jinými slovy, již v druhém prosincovém týdnu lékaři ve Wuhanu našli případy, které naznačovaly, že se virus šíří z jednoho člověka na druhého.
21. prosince 2019: Wuhanští lékaři si začínají všímat opakovaných případů zápalu plic s neznámou příčinou.
25. prosince 2019: Zdravotníci ve dvou nemocnicích ve Wuhanumají mají podezření na virovou pneumonií a jsou odděleni do karantény. To je další silný důkaz přenosu z člověka na člověka. Někdy v „pozdním prosinci“: Wuhanské nemocnice si všímají „exponenciálního nárůstu“ počtu případů, které nelze spojit zpět s velkoobchodním trhem Huanan.
30. prosince 2019: Dr. Li Wenliang poslal zprávu skupině dalších lékařů přes aplikaci WeChat aplikaci, aby je varoval před možným výskytem nemoci připomínající SARS a vyzval je, aby přijali ochranná opatření proti infekci.
31. prosince 2019: Městská zdravotnická komise ve Wuhanu prohlašuje: „Prozatímní šetření nezjistilo žádný zjevný přenos z člověka na člověka a žádnou infekci zdravotnického personálu.“ To je opakem názoru lékařů pracujících s pacienty ve Wuhanu. Dva lékaři již měli podezření na nákazu tímto virem. Tři týdny poté, co lékaři poprvé zaznamenali první případy, Čína kontaktuje Světovou zdravotnickou organizaci.
1. ledna 2020: Úřad pro veřejnou bezpečnost města Wuhan vydal předvolání dr. Li Wenliangovi a obvinil ho z „šíření fám“. O dva dny později, na policejní stanici, dr. Li podepsal prohlášení potvrzující jeho „přestupek“ a slibující, že nebude páchat další „protiprávní činy“. Sedm dalších lidí je zatčeno za podobné obvinění a jejich osud není znám. Ve stejný den, „poté, co bylo několik výsledků genomové sekvence vráceno nemocnicím a předloženo zdravotnickým úřadům, obdržel pracovník jedné genomické společnosti telefonát od úředníka  ze Zdravotní komise provincie Hubei, který společnosti nařídil zastavit testování vzorků z Wuhanu související s novou nemocí a zničit všechny existující vzorky.“ Podle studie New York Times založené na údajích z mobilních telefonů z Číny ten den opustí Wuhan 175 000 lidí. Podle globální výzkumné firmy OAG má přímé lety do Wuhanu 21 zemí. 
2. ledna 2020: studie o pacientech ve Wuhanu může propojit pouze 27 ze 41 infikovaných pacientů s trhem Huanan - což naznačuje přenos z člověka na člověka mimo trh. Také v tento den dokončil Wuhanský institut virologie mapování genomu viru. Čínská vláda tento průlom oznámila až další týden.
3. ledna 2020: Čínská vláda pokračovala v úsilí o potlačení všech informací o viru: „Čínská národní zdravotní komise, nejvyšší zdravotnická autorita země, nařídila institucím nezveřejňovat žádné informace týkající se neznámé choroby a nařídila laboratořím, aby předaly všechny vzorky, které měly, určeným testovacím institucím nebo je zničit.“ Zhruba jeden měsíc po prvních případech ve Wuhanu je obeznámena vláda USA. Také v tento den zveřejnila Wuhanská městská zdravotnická komise další prohlášení, které zopakovalo: „Prozatímní vyšetřování prozatím neprokázala žádný jasný důkaz přenosu z člověka na člověka a infekce zdravotnického personálu.“
8. ledna 2020: Čínské lékařské úřady tvrdí, že virus identifikovaly.
Oficiální prohlášení Světové zdravotnické organizace prohlašuje: „Předběžná identifikace nového viru v krátkém časovém období je pozoruhodný úspěch a ukazuje zvýšenou schopnost Číny zvládat nová ohniska nákazy. WHO nedoporučuje použití jakýchkoli cestovních nebo obchodních omezení na Čínu na základě dostupných informací. “
10. ledna 2020: Poté, co nevědomky léčil pacienta nakaženého koronavirem, začal Dr. Li Wenliang kašlat a začal mít horečku. 
11. ledna 2020: Wuhanská městská zdravotnická komise vydává aktualizaci, v níž prohlašuje: „Všech 739 úzkých kontaktů, včetně 419 zdravotnických pracovníků, bylo podrobeno lékařskému ošetření a nebyly zjištěny žádné související případy..." Od 3. ledna 2020 nebyly zjištěny žádné nové případy. V současné době nebyly zjištěny žádné infekce zdravotnického personálu a nebyl nalezen jasný důkaz přenosu z člověka na člověka.
12. ledna 2020: Dr. Li Wenliang byl hospitalizován. V následujících dnech se Liův stav zhoršil natolik, že byl přijat na jednotku intenzivní péče a dostal kyslíkovou podporu.
13. ledna 2020: Úřady v Thajsku detekovaly virus u 61 leté čínské ženy, která navštívila Wuhan, první případ mimo Čínu. "Thajské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že žena nenavštívila mokrý trh ve Wuhanu.
14. ledna 2020: Zdravotní úřady města Wuhan vydaly další prohlášení, v němž prohlásily: „Mezi blízkými kontakty nebyly nalezeny žádné související případy.“ Wuhanští lékaři věděli, že to není pravda již od začátku prosince, od první oběti a jeho manželky, která nenavštívila Huanan trh.
Světová zdravotnická organizace opakuje hodnocení Číny: „Předběžná vyšetřování prováděná čínskými úřady nezjistila žádný jasný důkaz přenosu nového koronavirusu (2019-nCoV) z člověka na člověka identifikovaného v čínském Wuhanu.“
15. ledna 2020: Japonsko ohlásilo svůj první případ koronaviru. Japonské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že pacient nenavštívil žádné mokré trhy v Číně a dodal, že „je možné, že pacient byl v Číně v úzkém kontaktu s neznámým pacientem se zánětem plic.“
Wuhanská městská zdravotnická komise začíná měnit svá prohlášení a nyní prohlašuje: „Stávající výsledky průzkumu ukazují, že nebyly nalezeny jasné důkazy o šíření viru mezi lidmi a nelze vyloučit možnost omezeného přenosu z člověka na člověka, ale riziko pokračujícího přenosu z člověka na člověka je nízké. To je téměř šest týdnů po prvním důkazu přenosu z člověka na člověka ve Wuhanu!!! V tomto období  šesti týdnů se virus nekontrolovaně šířil mezi nic netušícím obyvatelstvem ve Wuhanu, provincii Hubei, ostatními provinciemi Číny (Wuhan má přímý přístup do šesti dalších provincií), Hong Kongu, Taiwanu(není provincií Číny) a zbytku světa. 

 • V tomto období  šesti týdnů se virus nekontrolovaně šířil mezi nic netušícím obyvatelstvem ve Wuhanu, v provincii Hubei, ostatními provinciemi Číny (Wuhan má přímý přístup do šesti dalších provincií), Hong Kongu, Taiwanu a zbytku světa. 
 • V tomto období šesti týdnů před uzavřením města Wuhan vycestovalo kvůli oslavám Čínského nového roku až 5 milionů lidí po celé Číně a zbytku světa.
 • V tomto období šesti týdnů se i přes silnou cenzuru podařilo lidem natočit, vyfotit a sdílet videa a fotky srdcervoucí situace ve Wuhanu. Svět by se jinak nikdy nedozvěděl, že tento koronavirus pochází z Wuhanu. 
 • V tomto období šesti týdnů se diktátor Xi Jinping, obklopen pouze lidmi, kteří mu ze strachu servírují pouze pozitivní polopravdy, rozhodl na základě neúplných a konfliktních informací udržet před světem v tajnosti co nejvíce informací o epidemii koronaviru. 
 • V tomto období šesti týdnů Světová zdravotnická organizace pouze opakovala nesmysly a lži tak, jak jim je napsal Xi Jingping. 
 • V tomto období šesti týdnů jeden člověk rozhodl o osudu mnoha lidí po celém světě. 
 • V tomto období šesti týdnů jeden člověk rozhodl o budocnosti světové ekonomiky. 
 • V tomto období šesti týdnů Xi Jinping ukázal globalizovanému světu 21. století co se stane, když zemi s druhou největší ekonomikou světa vede komunistický diktátor.
 • V tomto období šesti týdnů jsem pojmenoval tuto nákazu: Pandemie Xi

23. ledna 2020: Čínské úřady oznamují své první kroky ke karanténě Wuhanu.

Autorem je externí spolupracovník, který žil šest let v čínském Wuhanu, kde má stále mnoho známých, jehož identitu redakce zná a z bezpečnostních důvodů jeho jméno neuvádí

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #čína #koronavirus #Zahraničí/Svět #zdravotnictví

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.