Komentáře

Komentář Mikuláše Ferjenčíka: Vláda přistoupila na ekonomická opatření navržená Piráty, přistoupí i na další?

20. 03. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Vláda po svém čtvrtečním jednání oznámila přijetí dalších opatření, která mají zmírnit ekonomické dopady související s probíhajícím šířením koronaviru.

mikulas_ferjencik_mikrofon

Jedná se o kroky, které Piráti navrhli vládě začátkem týdne, a sice o hrazení nákladů na zaměstnance státem, zavedení ošetřovného pro zaměstnance, možnost bezúročných půjček pod půl milionu korun a posílení kurzarbeitu, tedy zvýšení podílu státu na mzdových nákladech zaměstnanců, pro které není práce. Oceňujeme, že vláda projevila ochotu přistoupit na námi navržená opatření, která pomohou desítkám tisíc živnostníků i zaměstnancům v nelehké situaci.

Dále jsme navrhli zastavení povinných odvodů živnostníků bez příjmů a omezení odvodů z práce zaměstnanců firem. Vzhledem k přetrvávajícím omezením je žádoucí, aby vláda přijala i tyto zbývající body, které mají zabránit masivnímu ukončování podnikání a propouštění zaměstnanců v provozech, kterých se aktuální situace kriticky dotýká. Věříme, že vláda bude nadále k našim návrhům přistupovat konstruktivně.

Další setkání opozice se zástupci vlády proběhne v úterý, příslušným ministrům své návrhy zasíláme průběžně. 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Mikuláš Ferjenčík

Štítky: #ekonomika #koronavirus #Mikuláš Ferjenčík

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.