Komentáře

Komentář poslance Mikuláše Ferjenčíka: Bezúročné půjčky pro malé živnostníky oceňujeme a věříme, že se vláda inspiruje našimi dalšími návrhy

17. 03. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Krátce poté, co jsme uveřejnili několik zásadních návrhů opatření v oblasti ekonomiky, zdravotnictví a sociálních věcí v souvislosti s probíhající pandemií, ohlásili zástupci vlády, že realizují jeden z námi navržených požadavků. Ministr Karel Havlíček na jednání s opozicí totiž přislíbil rozšíření programu bezúročných půjček se státní garancí i o půjčky pod půl milionu korun, přesně jak jsme žádali. Protože trváme na podpoře všech podnikatelů, včetně těch nejmenších, rozhodnutí ministra jsme uvítali.

ferjencik-cf-pultik

Kromě opatření, které dnes vláda oznámila uskutečnit, jsme v ekonomické oblasti poukázali na další možnosti úlev u nejsilněji zasažených skupin. Jedná se o odpuštění sociálních a daňových odvodů zaměstnavatelům v zasažených odvětvích, odpuštění povinných odvodů u OSVČ bez příjmu, prodloužení a rozšíření ošetřovného na OSVČ, zvýšení podílu státu na mzdových nákladech a také hrazení nemocenské státem pro lidi k karanténě. Věříme, že vláda v následujících dnech přistoupí k dalším opatřením, která zmírní finanční a sociální dopady na naše občany způsobené pandemií.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Mikuláš Ferjenčík

Štítky: #Mikuláš Ferjenčík #vláda

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.