Média

Tomáš Martínek: Děkuji prezidiu České bankovní asociace, které vyslyšelo moji žádost ohledně možnosti odkladu splátek vzhledem ke koronavirové nákaze

12. 03. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Již včera, krátce po zaslání otevřeného dopisu členům České bankovní asociace, obdržel poslanec Tomáš Martínek odpověď od výkonného ředitele ČBA Pavla Štěpánka. Ten uvedl, že je v zájmu bank situaci klientů řešit. Již dnes se prezidium ČBA na mimořádném jednání shodlo, že vhodným nástrojem je v doložených případech poskytnout klientům možnost tříměsíčního odkladu splátek hypotéčních a spotřebitelských úvěrů, jak navrhoval ve svém otevřeném dopise pirátský poslanec Martínek

martinek_zed

Poslanec Martínek k právě oznámeným opatřením uvedl: „Cením si přístupu výkonného ředitele Pavla Štěpánka, který rychle odpověděl na moji žádost a svolal mimořádné zasedání prezidia ČBA. Oceňuji též přístup prezidia České bankovní asociace, které odsouhlasilo mé návrhy v tak krátké době. Věřím, že tento přístup ocení i klienti bank, ať už se jedná o domácnosti nebo malé firmy, kteří jsou nenadálou situací a výpadkem finančních příjmů postižení.

Banky se zaměří zejména na klienty z řad zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných, protože lze předpokládat, že právě na ně dopadne epidemie nejtíživěji. Jak asociace uvedla, byly rovněž zahájeny konzultace s Českou národní bankou s cílem, aby v těchto případech byl nastíněný přístup ke klientům zohledněn při bankovním dohledu, který nad bankami provádí.

Jsem rád, že některé banky, jako je například Česká spořitelna, reagovaly velmi rychle a již oznámily zavedení tohoto mimořádného opatření,” dodává místopředseda podvýboru pro bankovnictví, pojišťovnictví a finanční trhy Tomáš Martínek.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #koronavirus #Tomáš Martínek

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.