Komentáře

Ivan Bartoš: V souvislosti s epidemií COVID-19

12. 03. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti se jako nevládní strana v tuto chvíli soustředí zejména na získávání a sdílení relevantních a praktických informací lidem. Myslíme na detaily a chytrá řešení včetně využití on-line nástrojů jak pro komunikaci, tak třeba pro učení.

ivan-zelen-lavicka

Vstoupili jsme do diskuse s asociací bank kvůli riziku nesplácení závazků lidmi z důvodu vládních opatření, komunikujeme se zástupci vlády o možnostech odlehčovacích skupin pro rodiče, které nemohou s dětmi zůstat doma, navrhujeme také kroky týkající se úlev daňových povinností pro OSVČ a toho, že i když si OSVČ platí nemocenské pojištění, nedostanou žádné ošetřovné. (Stejně tak mají velký problém rodiče starších dětí s postižením, které chodily do školy a oni do práce a dítě nemůže být doma samo.) Naši lidé na komunální úrovni spolurealizují exekutivní kroky. S primátorem Zdeňkem Hřibem se snažím komunikovat denně.

Vláda se v tuto chvíli věnuje globálním opatřením. Zásadní, a zde bohužel naše kritika přetrvává, je stále váznoucí zajištění zdravotních pomůcek, zejména respirátorů zdravotním pracovníkům na všech úrovních, a to jak z pohledu zásob, tak distribuce a zajištění jejich doplňování. Podobně vázne i realizace, objem a rychlost testování. Česká republika měla náskok na přípravu několik měsíců.

I když Sněmovna ukončila jednání, Piráti pracují v relevantních výborech a na konkrétních tématech a snaží se řešit praktické i ekonomické dopady situace na lidi, instituce a malé a střední podniky v ČR. Na příští týden eviduji pozvání na setkání předsedů stran a poslaneckých klubů se členy vlády na sněmovní úrovni k vývoji situace.

Napříč resortními týmy Pirátů vznikl dedikovaný tým, který se otázkam pandemie koronaviru a jejím dopadům věnuje včetně konzultujících zdravotních specialistů a epidemiologů. Důležité a relevantní informace budeme pravidelně poskytovat na našich komunikačních kanálech. Buďme k sobě ohleduplní, zodpovědní a držme pospolu.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ivan Bartoš

Štítky: #Ivan Bartoš #koronavirus

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.