Aktuality

Rudoltičtí Piráti upozorňují na obecní kupčení s pozemky

09. 03. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Místní Piráti, konkrétně Tomáš Kolomý, který je v obci opozičním zastupitelem, poukazují na další z mnoha netypických rozhodnutí obecního zastupitelstva. Obec mohla v rámci předkupního práva odkoupit pozemek za 622 000,- Kč a následně ho nabídnout k prodeji. Toto právo však vedení obce nevyužilo a přenechalo pozemek spekulantovi, který ho následně bude prodávat svému kupci za 1,2 milionu.

rudoltice

Dle informací, které máme, pozemek v roce 2013 zakoupili manželé za cenu 250 tis.Kč s předkupním právem obce, tedy s omezeným převodem. Tento pozemek nebyl od té doby využíván.Po sedmi letech 5. 3. 2020 zastupitelstvo odsouhlasilo, že pozemek přenechají těmto manželům.

Za sedm let tržní cena pozemku stoupla na 1,2 milionu Kč. Obec nevyužila možnosti předkupního práva a pozemek si nekoupila zpět, ale přenechala ho k finanční spekulaci. Manželé se tak díky laskavosti obce obohatili na její úkor o 950 000 Kč. 

„Na jednání zastupitelstva jsem dlouho veřejně diskutoval se starostou. Poukazoval jsem, že manželé z Pardubic nakoupili od obce v roce 2013 dva  pozemky, každý za 250 tis. a že jeden už tímto způsobem prodali, že i kdyby jej obec koupila zpět a prodala za stejnou cenu, tedy bez zisku, tak je to správný hospodář s veřejnými financemi. Také jsme podali návrh na usnesení, aby obec využila svého předkupního práva, ale pod taktovkou starosty návrh nebyl přijat,“ podotýká rudoltický zastupitel za Pirátskou stranu Tomáš Kolomý.

Tento pasivní přístup zastupitelstva obce k odkupu pozemku jde zásadně proti institutu péče řádného hospodáře a svým postojem nahrává úzkým skupinám a spekulantům.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Pardubického kraje

Štítky: #obec #Pardubický kraj

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.