Aktuality

Již v dubnu budou opět Piráti s dobrovolníky uklízet Přerov, přidejte se!

02. 03. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Přerovští Piráti se již 6. rokem účastní dobrovolnické eko-kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko!“ Cílem akce je nejen uklidit naše okolí, ale i ve společné věci zapojit různé zájmové skupiny lidí, např. školáky, vysokoškoláky, úředníky, skauty, pejskaře či politiky. A taktéž mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek a odhazování odpadků.

prerov

Hlavní termín letošní akce je v sobotu 4. dubna. „V Přerově se letos zaměříme na území mezi Hotelem Jana a oblastí pod nemocnicí. Tato oblast je často znečišťována zejména lidmi, kteří se zde procházejí, ale jsou zde i taková místa, kde se tvoří černé skládky,“ shrnul Jaromír Horký, který úklidy v Přerově pravidelně pořádá a dodává: „Lokalitu zabijáku jsme zvolili již potřetí, neboť se zde bohužel opakovaně hromadí spousta odpadu. I z toho důvodu budeme chtít iniciovat na Zastupitelstvu, aby se vedení města na tuto lokalitu zaměřilo a zřídilo zde například alespoň odpadkové koše.“

Sraz dobrovolníků je v 9 hodin dopoledne mezi hotely Jana a Fit u zadního vchodu do ZŠ U Tenisu, odkud budeme pokračovat ve směru ke kopci zvaný „zabiják“. Akce se zúčastní mimo naše členy také několik dětí z dětského domova, a jako každý rok se počítá i s celou řadou dobrovolníků. 

Pytle na sběr odpadu a rukavice zajistí organizátoři. Jediné, co budou dobrovolníci potřebovat je oblečení, které si mohou případně zašpinit, chuť do práce a dobrou náladu.

 

Mapu se všemi úklidy naleznete zde: https://www.uklidmecesko.cz/map/

Událost přerovského úklidu naleznete zde: https://www.facebook.com/events/585287418692710/, https://www.UklidmeCesko.cz/event/24365/

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #dobrovolnictví #Přerov #úklid #Ukliďme Česko

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.