Reportáže

Report Romany Klimešové: Život za plotem

02. 03. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Pirátské centrum se stalo pořadatelem setkání lidí, kteří se snaží pomáhat dětem v uprchlických táborech. Každý na jiné úrovni, každý dle svých možností a schopností. 
 

Fotografie ze života za plotem

Hostili jsme aktivistku a  dobrovolnou humanitární pracovnici Evu Zahradníčkovou, ženu, která se od roku 2015 podílí na pomoci těmto dětem. Ženu, která má za sebou spoustu zážitků a zkušeností a nám bylo  ctí, že se o ně s námi rozhodla podělit. Člověk, který se pohybuje přímo v centru dění, v uprchlických táborech, má denně před očima všechny problémy a bolesti, které bytí tam přináší, dovede předat neocenitelný pohled na každodenní realitu. 

Piráti před časem navázali spolupráci s organizací Amnesty International a členové této organizace s námi spolupracují i nadále. Hostem besedy Život za plotem byla i zástupkyně AI, specialistka na migraci Šárka Antošová. Její pohled podložen i čísly a statistikou celé problematiky vzbudil další emoce, i její osobní zkušenost bylo zajímavé poslouchat. 

Piráty zastupoval poslanec František Kopřiva, který má ve své gesci obecně zahraniční politiku a je členem výboru, kde se otázka migrace řeší. Seznámení s legislativními procesy aktuální situace a pomoci by mohlo udělat  jakousi tečku za celým večerem. Nicméně pirátské pojetí těchto akcí, kde se řeší takto závažné otázky, mívá ještě nadstavbu. I v tomto případě byla součástí setkání charitativní sbírka, což je aktivita, kterou Piráti dlouhodobě iniciují a mají s ní dobré zkušenosti. Souběžně s besedou probíhala i výstava fotografií z uprchlických táborů a výstava obrázků, které děti v táborech malovaly. 

Účast kohokoliv, ať už účinkujích, nebo hostů, na těchto akcích, je vždy projevem solidarity, ochoty a potřeby pomoci a proto také měla beseda samotná i zmíněná sbírka velký úspěch, Pokud chcete pomoci i vy, máte možnost také. Buď prostřednictvím organizace Amnesty International, nebo kontaktovat přímo Evu Zahradníčkovou. Můžete se také zastavit za námi v Pirátském centru podepsat petice na podporu ohrožených dětí Zájem o celou věc, odbourání obav a vědomý aktivismus je v tomto okamžiku jednou z cest, jak se k této problematice postavit. Děkujeme, že nejste lhostejní. 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Romana Klimešová

Štítky: #František Kopřiva #Pirátské centrum #Praha #uprchlíci

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.