Komentáře

Komentář Petra Třešňáka: Na žádost Pirátů připraví rezort zdravotnictví zákon řešící uznání působení studujících lékařů na neakreditovaných pracovištích

20. 02. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Včera jsem na Výboru pro zdravotnictví otevřel velmi žhavou otázku mezi lékaři, a tím je aktuální stav akreditací a atestací. Současný stav, kdy nejsou včas udělovány akreditace jednotlivým pracovištím velmi komplikuje vzdělávání lékařů, kteří jsou pak část svého specializačního vzdělávání na neschváleném, byť jinak špičkovém pracovišti.

tresnak-schody

Lékaři pak při zkouškách žádají o uznání této doby do svého vzdělávání, což pro ně znamená další zbytečnou byrokracii a nutnost zaplatit kolek ve výši 500 Kč. Ředitel sekce vzdělání na Ministerstvu zdravotnictví ČR Zbyněk Podhrázký včera slíbil, že připraví návrh zákona, který by lékařům prominul dobu na neakreditovaném pracovišti v rámci generálního odpuštění, aby nebylo nutné žádat individuálně pro každého z nich.

Ministerstvo dále přislíbilo, že ve spolupráci s lékařskými fakultami budou vypsány nové termíny zkoušek tak, aby došlo k co nejmenšímu zdržení specializačního vzdělávání. Na konci výboru jsem rovněž navrhl usnesení, kdy je ministerstvo žádáno, aby zveřejňovalo seznam všech akreditovaných pracovišť ve strojově čitelné podobě s možností filtrování dle zájmu, nikoliv jak je nyní dostupné v nepřehledném dokumentu PDF. To proto, aby se každý lékař mohl podívat, jaký je aktuální stav akreditace na jeho pracovišti.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Petr Třešňák

Štítky: #Ministerstvo zdravotnictví #Petr Třešňák #zdravotnictví

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.