Aktuality

Stezka zdraví na Tlusté hoře ve Zlíně ožije!

13. 02. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti pokračují ve své snaze rozšířit možnosti pro aktivní trávení volného času ve volné přírodě ve Zlíně. Další “vlaštovkou”, kterou se podařilo ve Zlíně v tomto směru prosadit, je obnova a rozšíření cest na Stezce zdraví na Tlusté hoře a její oživení.

Zlín radnice

“V následujících dvou letech by mělo dojít k nové úpravě trasování Stezky zdraví ve Zlíně, a proznačení okruhů pro populární aktivitu nordic walking, tedy chůzi s holemi. Následně bude areál Stezky zdraví oživen různými sportovními akcemi pro seniory, děti i dospělé,” upřesňuje zastupitelka Zuzana Fišerová, která je jedním z hlavních hybatelů projektu.
 

Projekt navíc prohlubuje česko-slovenské partnerství, neboť se na něm podílí město Zlín společně se slovenským městem Trenčín. "Je to výsledek naší snahy více čerpat evropské dotace určené na tyto aktivity, jednak na spolupráci blízkých regionů na opačné straně hranice  a jednak na rozvoj pohybových aktivit. V tomto případě využijeme dotaci z EU Fondu malých projektů, jehož správcem je Region Bílé Karpaty. Dotace pokryje 85 % nákladů celého projektu,” upřesňuje pirátský radní Jiří Jaroš, který je za město Zlín členem Valného shromáždění sdružení Region Bílé Karpaty.
 

Stezka zdraví bude oživena několika sportovními v průběhu dalších let. Již v září roku 2020 by mělo proběhnout slavnostní otevření Stezky Zdraví ve Zlíně a v roce 2021 hned několik sportovní akce. Mezi ně patří orientační závod, dětský den, setkání Nordic Walkerů ve Zlíně či dokonce virtuální závod prostřednictvím aplikace a webových stránek projektu v lesoparku ve Zlíně a Trenčíně.
 

Zlínští zastupitelé návrh projektu schválili, nyní se čeká na podpis dohody v Trenčíně, následně bude projekt podán v rámci výzvy Fondu malých projektů.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #pirátští zastupitelé #Zlín #Zlínský kraj

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.