Média

Do správních rad zaměstnaneckých a oborových zdravotních pojišťoven se nově dostanou i zástupci pojištěnců

12. 02. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Sněmovna ve třetím čtení podpořila návrh novely o zaměstnaneckých pojišťovnách, který umožní, aby se do správních rad zaměstnaneckých a oborových zdravotních pojišťoven dostali i zástupci pojištěnců. To byl jeden z ústředních bodů pirátského programu pro zdravotnictví. A to s ohledem na to, že správní rady určují dostupnost péče a hospodaří s částkou cca 130 miliard korun ročně z prostředků veřejného zdravotního pojišťění. 

Petr Tresnak-strom-main

Původní vládní novela, se kterou jsme nesouhlasili, byla ve druhém čtení pozměněna tak, aby byly odstraněny diskriminační podmínky volby a byla přidána možnost elektronické volby. Přiblížila se tak k původnímu pirátskému návrhu, který jsme představili již dříve a díky tomu jsme nyní novelu mohli podpořit,” uvádí místopředseda Výboru pro zdravotnictví Petr Třešňák.

Další návrhy, které Piráti předložili a měly vést k omezení střetu zájmů, byly Sněmovnou zamítnuty. „Chtěli jsme, aby stejná pravidla jako pro členy správních rad oborových zdravotních pojišťoven platily i pro členy správní rady VZP. Tento návrh neprošel, a tak možný střet zájmů u členů správní rady VZP bude bohužel přetrvávat i nadále. Nicméně mě to u současné vlády, která je téměř neustále ve střetu zájmu ani nepřekvapuje,” dodává Třešňák.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Petr Třešňák #pojišťovny #poslanecká sněmovna #Zdravotní pojišťovny

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.