Archiv

Fotobanka Isifa vymyslela nový obchodní model. Braňme se společně!

17. 03. 2011 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Před časem jsme se dostali do sporu se skomírající fotobankou isifa. Případ se od října nikam nepohnul, isifa ovšem byla aktivní na jiných frontách. V mezidobí už se na nás obrátilo asi deset lidí , po kterých chce vymahačská firma Logicall najatá Isifou peníze. Skandální jsou především částky. V jednom případě vymáhá Isifa 170 000 Kč za 9 fotografií. Skoro to působí dojmem, že Isifa záměrně umožňuje kopírování obrázků, na které má kopírovací monopol, aby následně mohla vymáhat peníze.

isifakolaz
Namátkou přinášíme nejkřiklavější případy:

„Za použití 3 snímků o velikosti cca 150x200px po mně Logicall požaduje bezmála 60.000 Kč. Přitom se jedná o ilustrační snímky, které se běžně prodávají v cenové relaci 5-10EUR.“

„19 000Kč za 1 fotografii“

Jedna fotografie 150x100px 18 000 Kč

a největší pecka na závěr. „170 000 Kč za 9 fotografií“

Obracíme se tedy na vás, čtenáře Pirátských novin, s prosbou o pomoc. Potřebujeme vědět, zda už nějaký spor doběhl až do konce a jak dopadl. Dále potom hledáme právní kancelář, která by přišla s nějakým společným postupem, jak této vyděračské taktice čelit.

Obracejte se prosím přímo na redakci.

Aby měli naši čtenáři představu za jaký rozměr obrázků si Isifa účtuje desetitisíce korun, volíme zcela v souladu se zpravodajskou licencí jako ilustrační grafiku k tomuto článku koláž z obrázků nalezených na stránkách Isify. Hesla ve vyhledávání jsme vybrali zcela náhodně, byly jimi Bankrupcy a Idiot.

Mikuláš Ferjenčík, šéfredaktor Pirátských novin
  Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: mik

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.