Média

Zdravotní výbor podpořil návrh na odstranění šikanózních pravidel při nástupu do školky a školy přírodě.

08. 02. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Ve středu 5. února podpořil zdravotní výbor návrhy Pirátů k novele zákona o ochraně veřejného zdraví. Místopředseda výboru Petr Třešňák společně s Olgou Richterovou a dalšími poslanci podali návrh na zrušení omezení u škol v přírodě pro děti, které nemají kompletní očkování. Výbor se postavil na stranu rodičů, kteří upozorňovali, že neexistuje žádný zdravotní důvod, aby toto potvrzení bylo vyžadováno u škol v přírodě. Na tyto akce většinou jezdí děti, které spolu tráví celý školní rok a toto omezení proto nedávalo smysl. 

richterova_tresnak

Dalším návrhem, jehož hlavními předkladateli jsou Vlastimil Válek (TOP 09) a poslanci Pirátů Třešňák a Richterová, je zavedení možnosti udělit dítěti výjimku z důvodu dočasné kontraindikace a umožnit tak nastoupit dětem do mateřské školky, kterým chybí některé z povinných očkování a z dočasných zdravotních důvodů není možné jej provést. Pediatr v těchto případech může potvrdit, že dítě může do školky nastoupit. 

„Alespoň částečně se nám podařilo omezit byrokracii, která se kontrolování očkování týká a vrátili rozhodování zpět do rukou pediatrů, kterým ubude papírování kvůli školám v přírodě. Zároveň pro ně bude jednodušší zvolit správný čas očkování s ohledem na zdravotní stav, nikoliv aby na ně tlačili rodiče kvůli nástupu dítěte do školky,“ uvedl Třešňák.

„Naším cílem je posilovat důvěru rodičů v systém povinného očkování, aby bylo zajištěno, že ty děti, které se očkovat nemohou, budou v bezpečí díky vysoké proočkovanosti,“ dodala Olga Richterová a shrnula: „Návrhy, které jsme předložili nebo podpořili, odstraňují především byrokratická omezení týkající se nástupu do mateřské školky, tak aby rodičům dětí, které nemohou být očkovány bylo umožněno se vracet do práce. Garantem očkování tak zůstává pediatr, který zná zdravotní stav dítěte nejlépe, nikoliv ředitelka mateřské školky.“

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Olga Richterová #Petr Třešňák #zdravotnictví

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.