Aktuality

Akce Pirátské putovní univerzity: Kde, co a jak hledat v technických pirátských systémech

10. 02. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Pirátská putovní univerzita pořádá konferenci o pirátských technických systémech - Fórum, Redmine, Mrak, Zulip, Jitsi atd. Součástí konference, která bude probíhat na jitsi.pirati.cz 17. 2. mezi 18:00 a 20:00, budou praktické příklady a ukázky, včetně zodpovídání dotazů a otázek.

Zájemci svou účast musí registrovat na mailu milus.kotisova@pirati.cz. Odkaz na akci na Facebooku - https://www.facebook.com/events/2873759939358544/

Pirátská putovní univerzita logo

Konference se bude zabývat fungováním, představením a vysvětlením různých pirátských technických systémů. Pozornost bude zaměřena na Fórum Pirátské strany, Pirátský Redmine, Zulip nebo Mrak - Pirátský cloud.

O Pirátské putovní univerzitě

Pirátská putovní univerzita je iniciativa zdola v rámci České pirátské strany. Nejde o tradiční univerzitu, neuděluje a nebude udělovat tituly, nicméně peer-to-peer vzdělání ano. Má 1 hlavní výzkumný cíl, který řídí její kroky: Jak může politická strana zůstat autentická, relevantní a nabízet systematická řešení aktuálních (a do jisté míry i předvídatelných) problémů ve věku rostoucí komplexity, fragmentarizace společnosti, podrývané legitimity politické reprezentace, slábnoucího státu a v době, kdy 51 největších ekonomik světa jsou korporace, nikoli země.

Pirátská putovní univerzita je stejně jako sama Pirátská strana založena na participativním agilním a svobodném fungování podle modelu tzv. chytrého hejna, který koncipoval zakladatel Pirátského hnutí Rick Falkvinge. Je putovní, protože za vámi přijede, kamkoliv bude potřeba. Stačí, když se sejde deset zájemců o dané téma. Jedná se o cyklus neformálních (výzkumných, popularizačních, osvětových aj.) kurzů/pracovních dílen pro veřejnost, který nabídne netradičně pojaté či zcela nové interdisciplinární předměty.

Více o Pirátské putovní univerzitě je možné dohledat na tomto odkaze. Odkaz na Pirátskou putovní univerzitu na Facebooku - https://www.facebook.com/groups/PiratskaPutovniUniverzita/

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Pirátská putovní univerzita

Štítky: #konference #Pirátská putovní univerzita #PPU

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.