Aktuality

Zákon pro zahrádkáře prošel do druhého čtení. Definuje zahrádkářství jako prospěšnou činnost

31. 01. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Sněmovna pustila do druhého čtení zahrádkářský zákon zabývající se zahrádkářskými koloniemi, jehož spolupředkladatelem je pirátský poslanec Jan Pošvář. Zákon má nově definovat činnost zahrádkářů a deklaruje, že zahrádkářství je prospěšná činnost, která se výrazně podílí na rozvíjení společensky významných hodnot v oblasti životního prostředí a krajinného rázu a zvyšuje zájem veřejnosti o ekologii. 
 

posvar-zelen-main

„Těší mě, že se podařilo dostat zákon do druhého čtení, protože v Česku dlouhodobě chyběl a nově přináší záruky zahrádkářům. Tímto zákonem také plníme svůj program, kde jsme se zavázali, že ochráníme zahrádkářské osady před tlakem developerů,” říká Jan Pošvář, který od svého zvolení spolupracuje s Českým zahrádkářským svazem a dodává: „Naopak mě mrzí, že vláda v minulosti zpochybnila veřejnou prospěšnost a dokonce naznačila, že snad zahrádkáři škodí přírodě. Když se podívám na naši krajinu, tak zatímco naše lesy a pole pomalu umírají, tak v zahrádkářských koloniích to bují pestrým životem."

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Jan Pošvář #zemědělství

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.