Komentáře

Profant: Ministr Havlíček přislíbil, že plošné šmírování kvůli dálničním známkám nebude

30. 01. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Při dnešní interpelaci ministra dopravy Karla Havlíčka ve věci elektronické dálniční známky jsem zdůraznil, že plošné šmírování nemá žádný právní základ. S Piráty se dlouhodobě stavíme za ochranu soukromí občanů, jsem proto rád, že ministr Havlíček ve své odpovědi přislíbil, že systém nebude sloužit k plošnému sledování obyvatel. To je jednoznačně dobrá zpráva, budu nicméně zakázku dále sledovat, aby nezůstalo jen u slov. 

ondra 3

Na hrozbu plošného šmírování jsme upozornili s Piráty již na začátku tohoto týdne. Opět chci však zdůraznit, že informační systém, ve kterém jsou evidovány informace o dálničních známkách, vůbec nepotřebuje uchovávat snímky SPZ, ani informace o pohybu a průjezdu jednotlivých aut. Zpracování a uchovávání takových informací by tedy bylo nezákonné.

Dále jsem se ptal na odpovědnost lidí ze státního fondu dopravní infrastruktury, kteří jsou za zpackanou zakázku s falešnou bezpečnostní záminkou odpovědni. Stejně tak jsem se zeptal, zda bývalý ministr Vladimír Kremlík zůstane v resortu. Na tyto dvě otázky již ministr neměl jednoznačnou odpověď.

VIDEO: Celá interpelace na ministra dopravy Karla Havlíčka

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ondřej Profant

Štítky: #interpelace #Komentáře #Ministerstvo dopravy #Ministerstvo průmyslu a obchodu #Ondřej Profant

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.