Aktuality

Kutnohorsko čeká zvýšení kvality vzdělávání

28. 01. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Dnes bylo na tiskové konferenci v Praze oznámeno, že se Kutnohorsko stává vybranou lokalitou pro pilotní projekt Nadačního fondu Eduzměna. Místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr (Piráti) představil očekávání, s jakými do projektu vstupuje a jak vnímá dosavadní spolupráci. Byly představeny i konkrétní kroky, které region čekají.

eduzmena_vitek

Nadační fond Eduzměna představil pětiletý projekt, jehož cílem je ve vybraném regionu zvýšit kvalitu vzdělávání. Spolupráce začala již minulý rok, kdy bylo vybráno osm regionů podle obdobných výsledků ve vzdělání žáků, rozvodovosti a podobných souvisejících ukazatelů. Do dalšího kola postoupily ty oblasti, z jejichž strany byl projeven zájem o spolupráci - Semilsko, Přešticko a Kutnohorsko. Na samotnou realizaci byl nakonec vybrán kutnohorský region. Zbylé regiony, které pro projekt nebyly vybrány, z něj budou moci po celou dobu čerpat znalosti a materiály. V rámci implementace projektu budou probíhat i setkání s pedagogy a definice potřeb, které jsou pro reformu vzdělávání nezbytné.

„Těší nás, že se pilotní projekt Eduzměny odehraje právě u nás. Víme, že je to běh na dlouhou trať a přestože výsledky našich žáků rozhodně nepatří v celorepublikovém srovnání k nejhorším, chceme to zlepšit. Včetně faktu, že u nás průměrně 4 % žáků nezískají ani základní vzdělání a předčasně odcházejí ze školy. Uvědomujeme si, že jsme v našem úsilí narazili na určitý strop, a proto nám nabídka spolupráce s Eduzměnou dává velký smysl. Chceme, abychom u nás měli šťastné a motivované školáky a aby ze škol vycházeli mladí lidé, kteří budou v životě úspěšní, ať už se rozhodnou pro jakoukoli profesní dráhu,” uvedl místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Kutná Hora #vzdělávání

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.