Kauzy

Netransparentní odvolání ředitelky ZŠ Plamínkové ohrožuje setrvání Pirátů v koalici s Praha 7 Sobě

24. 01. 2020 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti v sedmém pražském obvodu mají vážné pochybnosti o důvodech vyhlášení konkurzu a odvolání ředitelky Mgr. Jarmily Macečkové, jež vede ZŠ s rozšířenou výukou jazyků Fr. Plamínkové. Piráti se zcela ztotožňují s postojem převážné části rodičů a pedagogického sboru, ale i žáků samotných. Ti požadují zrušení konkurzu a zneplatnění odvolání ředitelky Českou školní inspekcí nejlépe hodnocené základky na Praze 7.

tauer-koláž

Jako problematické se nám jeví netransparentnost celého procesu, máme podezření z porušení jednacího řádu i o skutečných motivech odvolání ze strany radní pro školství Hany Šiškové z hnutí Praha 7 Sobě. Zároveň odmítáme vyhlášení konkurzu přesto, že hlasování členské Školské rady ZŠ Plamínkové odvolání ředitelky nedoporučilo. Argumentace vedení MČ, že výsledek hlasování byl těsný považujeme za neuspokojivý a nedemokratický.

Piráti si přejí zachovat stávající úroveň a směřování školy. A protože máme oprávněné obavy o destabilizaci velmi dobře fungující základky, z odchodu kvalitních pedagogů a snížení úrovně výuky, ale také o skutečně transparentní fungování Radnice MČ Praha 7, požádali jsme starostu Jana Čižinského a Zelené o schůzku dne 27.1. 2020 ve věci jednání o podmínkách dalšího setrvání Pirátů Prahy 7 ve stávajícím koaličním projektu na radnici MČ Praha 7.

Pavel Tauer, zastupitel na MČ Praha 7 za Pirátskou stranu uvedl: ”Již na začátku tohoto případu jsem zaregistroval indicie, které naznačovaly nestandardní přístup k této konkrétní paní ředitelce. Případu jsem se věnoval detailněji a s časem se účelovost konkurzu projevila naplno. Piráti jsou ze zásady pro konkurzy a výběrová řízení. Vždy ale požadují naprostou transparentnost během celého procesu rozhodování, přítomnost kompetentních odborníků a dopředu jasně stanovená kritéria hodnocení. Při absenci těchto náležitostí nelze mluvit o konkurzu ale pouze o něčem, co je tímto slovem nazýváno. Doufáme, že si na pondělní schůzce lídrů koalice Prahy 7 vše osvětlíme a její fungování nebude tímto nadále ohroženo.”

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Praha 7

Štítky: #Piráti Praha 7 #školství

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.