Reportáže

František Kopřiva: Sněmovna by měla hlasovat o manželství pro všechny, podporují ho dvě třetiny Čechů

23. 01. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Pod záštitou pirátského poslance Františka Kopřivy ve Sněmovně vystoupila iniciativa Jsme fér, která usiluje o rovné manželství pro všechny. Spolu s předsedou iniciativy Czeslawem Walkem promluvili na konferenci i zástupci výzkumných agentur a dalších čtyř sněmovních stran.

franta kopriva-podloubi

Podle agentury Median podporuje 67 procent Čechů a Češek myšlenku, aby mohli gayové a lesby vstoupit do manželství a podíl těchto lidí se navíc průběžně zvyšuje. Zástupce společnosti Open For Business vyčíslil, na základě výzkumu v zemích, které právo LGBT na sňatek uzákonily, okamžitý finanční přínos na 2,7 miliardy korun. Bezpečné prostředí a odstranění zbytečné administrativy, které přispívá k vyšší pracovní výkonnosti, inovacím a řádnému placení daní, vyzdvihl za zaměstnavatele i zástupce společnosti IBM Štěpán Lukeš.

„Jsme v paradoxní situaci, kdy většina společnosti návrh podporuje, ale Sněmovna se dosud nedostala ani k hlasování. Je to dnes již 590 dní od předložení návrhu zákona. V prvním čtení se o našem návrhu jednalo dvakrát po čtyřech hodinách, ale kvůli obstrukcím oponentů se ani nedostalo na hlasování. Nyní je to již téměř rok od posledního jednání. Tím se mimo jiné podporuje obecný stereotyp, že zákonodárci nepracují. Jsem rád, že předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček se v prosinci na sociálních sítích vyjádřil k návrhu kladně a doufám, že se v průběhu tohoto roku dostaneme alespoň k hlasování. Piráti jsou jednoznačně pro to návrh co nejrychleji projednat,“ vyjádřil své přání Kopřiva.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #František Kopřiva #LGBT #manželství

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.