Média

Piráti si na celostátním fóru zvolili i čtyři místopředsedy

12. 01. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Na Celostátním fóru České pirátské strany v Ostravě byli kromě předsedy zvoleni i místopředsedové, kterými se stali Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík a Martin Kučera.

olga po zvolení

První místopředsedkyní Pirátů byla na Celostátní konferenci Pirátů v Ostravě zvolená poslankyně Olga Richterová. Ve druhém kole volby získala 288 hlasů od 564 hlasujících. 

„Chtěla bych především poděkovat za důvěru členům Pirátské strany. Dál budu dbát na zásadní oblasti jako doposud – tedy sociální problematiku, rozdíly v regionech, stejně jako budu stále jezdit do krajů. Chci také zdůraznit, že v naší zemi je potřeba řešit nejenom problémy jako exekuční pasti či sociální vyloučení, ale také to, že naše ekonomika nešlape tak, jak by měla. Na to se chci společně s mými spolustraníky zaměřit a usilovně pracovat zejména na ekonomických řešeních, které můžeme voličům nabídnout. Ve vnitrostranické politice chci pak pokračovat jako nositelka a podporovatelka vnitřního vzdělávání a lídrovského programu Pirátů,“ uvedla Olga Richterová.

Zvolení Richterové následně komentoval předseda Ivan Bartoš: „Olze blahopřeji, obstála právem. A to ze dvou důvodů – málokdo naskočil do funkce jako Olga – do vnější i vnitrostranické práce. Navíc postavila dobrý tým lidí. Piráti chtějí měnit situaci v ČR – v sociální oblasti chceme bránit lidi, kteří jsou ohroženi nejvíce. Týká se to mateřské, celkové podpory rodin a dostupného bydlení. Olga odvedla kus práce. Její návrhy procházejí Sněmovnou, umí vyjednat podporu. Pokud chce člověk dělat změny, musí jít příkladem. A to Olga určitě jde a lidé jsou ochotni ji následovat.“

Jako druhý místopředseda se ziskem 285 hlasů od 525 hlasujících uspěl Vojtěch Pikal.

„Předně chci poděkovat všem, kteří do mě vložili svou důvěru, moc si toho vážím. Na oplátku chci odvést pro stranu tu nejlepší práci a zaměřit se na práci uvnitř strany, zejména v posílení počtu členů, ale i v otázkách odbornosti. Teď je nás přes tisíc – a pořád je to málo. Protože pořád je co zlepšovat. Potřebujeme více aktivních lidí, činorodých, kteří se chtějí zapojit, chtějí věci zlepšovat. A potřebujeme, aby přicházeli a setkávali se se stejnými hodnotami, na kterých jsme do této velikosti vyrostli – transparentnosti, přehlednosti, otevřené diskuzi a možnosti se jednoduše zapojit,“ zdůraznil Vojtěch Pikal.

Třetím místopředsedou se stal poslanec Radek Holomčík, který post obhajoval. Získal podporu 282 hlasů z celkových 527. 

„V nově zvoleném Republikovém předsednictvu se chci věnovat rozvoji odborného zázemí strany a podpoře komunálních a krajských zastupitelů. Chci posilovat směřování pirátské strany směrem k zemědělství, rozvoji venkova, životního prostředí a bezbariérovosti. Mou ambicí je také oslovit aktivní seniory a přiblížit jim pirátskou politiku. Věřím, že Piráti se spolu i s voliči teď musejí bavit víc než kdy jindy, je nutné spolupracovat a komunikovat,“ uvedl Radek Holomčík.

V posledním kole volby místopředsedy uspěl s 225 hlasy Martin Kučera, který získal o jeden hlas víc než Markéta Gregorová. Piráti si na Celostátním fóru v Ostravě zvolili kompletní vedení, když se předsedou stal Ivan Bartoš a místopředsedy Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík a Martin Kučera.

„Děkuji všem, kteří mi dali důvěru, je to pro mě velký závazek. Učiním maximum pro naplnění cílů, které jsem deklaroval – posílení kontaktu předsednictva s členskou základnou a získávání zpětné vazby, odstranění vnitrostranického deficitu v dodržování principů, na nichž jsme vznikli a vyrostli. Jestliže hlásáme, že to, co chceme po jiných, zkoušíme na sobě a sami dodržujeme, musí to být vždy pravda a předsednictvo by mělo jít příkladem, i kdyby to znamenalo složitější cestu,“ komentoval své zvolení Martin Kučera.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #celostátní fórum #Ivan Bartoš #Olga Richterová #Ostrava #Radek Holomčík #Republikové předsednictvo #Vojtěch Pikal

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.