Média

Piráti získali seznam otevřených dotačních programů pro neziskové organizace

09. 01. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Pirátský poslanec Tomáš Martínek se rozhodl podat žádost o informace na Ministerstvo pro místní rozvoj ohledně dotačních programů, kde mohou o podat žádost i nevládní neziskové organizace.

Tomáš Martínek - money

Poslanec Martínek požádal ministryni Kláru Dostálovou, aby mu dala k dispozici seznam všech dotačních programů, o které si mohou neziskové nevládní organizace zažádat. Stejně jako u nedávné žádosti poslance Martínka o seznam dotačních programů pro města a obce, kde jsou uvedeny také některé programy využitelné pro neziskové organizace, i nyní ministerstvo odpovědělo a zaslalo Seznam dotačních programů IROP (Integrovaný regionální operační program), o které mohou žádat neziskové nevládní organizace v roce 2020. Dále je odkázáno také na brožuru Evropské fondy pro nestátní neziskové organizace 2014 - 2020, která obsahuje přehled evropských dotačních programů.

Piráti chtějí, aby byly informace dostupné pro všechny a na jednom místě. O dotaci díky dostatečné informovanosti může žádat více neziskových nevládních organizací, a tak státní prostředky budou čerpány efektivněji těmi nejlepšími vybranými projekty ve prospěch široké veřejnosti v sociálních službách i jinde.

Pirátský poslanec Tomáš Martínek dodává: “Dostatečná informovanost všech potenciálních žadatelů umožní, aby se rozšířil seznam projektů, ze kterých budou snad vybráni ty nejlepší. Cílem je zlepšit komfort pro žadatele i veřejnost, která tak snad získá i lepší služby. Současně by se tak mělo zamezit neefektivnímu čerpání dotací.”Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Lukáš Forýtek

Štítky: #dotace #Tomáš Martínek

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.