Aktuality

Ve Zlíně bude fungovat mobilní rozhlas, občanům umožní i komunikaci s úřadem

09. 01. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Cílem Pirátů ve Zlíně je zlepšit informovanost občanů, aby jim neunikly podstatné informace o stavu ovzduší, uzavírkách, blokovém čištění nebo hrozících nebezpečích. „Velmi podstatná je pro mě i možnost, že občané mohou pomocí mobilní aplikace hlásit černé skládky, poškozený veřejný majetek a další věci, které je znepokojují,“ říká radní pro oblast IT Jiří Jaroš.

Zlín radnice

Vedení zlínské radnice se rozhodlo připojit k více než pěti stům obcím v České republice, které tuto aplikaci již využívají, včetně hlavního města. Mobilní rozhlas funguje velmi intuitivně, stačí se do něj přihlásit a aplikace vám začne posílat notifikace, emaily nebo smsky o aktuální situaci, o blížících se kulturních akcích či o konání zastupitelstva.

„Skrze mobilní rozhlas mohou občané také vyfotit problém ve městě, který občany rozčiluje a snímek se už dostane do rukou těm, kteří se postarají o nápravu,“ komentuje možnost hlášení problémů Jiří Jaroš.

Aplikace, která se do ostrého provozu dostane v průběhu roku 2020, umožní také průzkumy, na jejichž základě může vedení radnice v reálném čase konzultovat rozhodnutí s občany.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #rozhlas #Zlín #Zlínský kraj

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.