Aktuality

Kroměříž přestane na většině svého území používat k hubení plevele nebezpečný glyfosát

07. 01. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Kroměřížští radní a členové komise pro životního prostředí schválili návrh pirátského místostarosty Vratislava Krejčíře omezit používání glyfosátu k hubení plevele na většině území města. Kroměříž se tak připojí k desítkám dalších měst, které chtějí dopřát svým občanům bezpečnější životní prostředí.

vratislav krejcir

Glyfosát se hojně používá k dosušování rostlin před sklizní, ale také k likvidaci nežádoucího plevele. Vzhledem k jeho nadměrnému užívání však můžeme jeho přítomnost měřit v jídle, které jíme, ve vodě, kterou pijeme, i v našem těle samotném. Tato látka má potenciální rakovinotvorné účinky, které potvrdily i Americké soudy. Kroměřížští radní, proto tuto látku nahradí šetrnějšími technologiemi.

„Jsem moc rád, že komise pro životního prostředí, ale i celé vedení města našlo odvahu a pochopilo, že glyfosát a herbicidy pro hubení plevele jsou problémem. Takto nebezpečné by se neměli používat nikde, natožpak v okolí blízkému člověku a zvěři. Proto jsme apelovali, aby se v co největší míře používalo mechanické odstraňování plevele, namísto doposud používaného RoundUpu,“ uvádí hlavní iniciátor návrhu Vratislav Krejčíř.

Město Kroměříž nyní bude chodníky, parky a okolí dětských hřišť od plevele čistit pomocí mechanického kartáče.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Zlínský kraj

Štítky: #ekologie #Zlínský kraj #životní prostředí

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.