Aktuality

Vláda souhlasí s Piráty spolupředloženým zákonem o nakládání se zbraněmi

07. 01. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Návrh zákona o nakládání se zbraněmi předložený skupinou poslanců, mezi nimiž nechybí pirátští poslanci Lukáš Kolářík a Tomáš Vymazal, získal souhlas Vlády ČR. Piráti se hlásí k principu Na zbraně nesahat, který formulovali ve volebním programu do Poslanecké sněmovny. Dnes schválený návrh reaguje na nová evropská pravidla o zbraních a munici tak, aby v co největší míře zachoval práva české zbraňové komunity. 

kolarik-center-main

„Jde o jeden ze zákonů, kterými mimo jiné reagujeme na nová evropská pravidla tak, aby zůstala práva české zbraňové komunity nedotčena. V rámci tohoto zákona počítáme také se vznikem systému střelecké přípravy pro potřeby obrany státu a ke zvládání mimořádných situací ve sféře vnitřní bezpečnosti. Návrh, který má naši podporu, mimo jiné znemožňuje, aby se paramilitární skupiny fungující mimo oficiální bezpečnostní systém České republiky vyzbrojovaly, a aby se zbraněmi usilovaly o prosazování svých ideologických cílů,” uvádí Kolářík, místopředseda sněmovního Výboru pro bezpečnost. 

Domobrany jsou v Česku již zakázané, zákon však řeší zejména nedovolené ozbrojování, nikoliv sdružování legálních vlastníků zbraní. „Česká zbraňová komunita je velice disciplinovaná a návrh zákona reflektuje jejich potřeby, takže se kvalita české zbraňové legislativy ještě zvýší. Máme předjednanou dohodu se všemi zbylými politickými stranami o tom, že návrh nebude nikdo blokovat, a tak bychom ho mohli schválit ještě v tomto pololetí,” uzavírá Kolářík.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Lukáš Kolářík #Tomáš Vymazal

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.