Komentáře

Lipavský: Šíření poplašných zpráv a nenávisti je trestné, podáváme trestní oznámení na Aeronet

18. 12. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Anonymové z dezinformačního severu Aeronet pošpinili památku obětí tragédie ve Fakultní nemocnici Ostrava. Pokud pominu zcela nevkusné popisy místa neštěstí, dopustili se autoři i trestného činu.

jan lipavský

V textu se zcela pomýleně snaží hledat spojitosti mezi židovským obyvatelstvem a pachatelem vražd. Zveřejněním tohoto článku se Aeronet dopustil šíření poplašné zprávy a šíření nenávisti vůči náboženské menšině. Obojí je v Česku protiprávní. Za stejně nechutné považuji dlouhodobé snahy tohoto severu podkopat důvěru lidí ve státní instituce, jako jsou policie či nemocenská zařízení. Přitom právě policisté i lékaři v Ostravě předvedli zcela nedocenitelnou práci. Článek je smutným a výjimečně odpudivým příkladem této dlouhodobé strategie. Text je společensky nebezpečný, a proto jsme se rozhodli podat na server Aeronet trestní oznámení. To obsahuje jednak podrobný rozbor dezinformačního článku, nicméně rovněž i všechny dostupné informace o pozadí neslavně proslulého dezinformačního portálu Aeronet. Předpokládám, že kriminalisté se budou věnovat zejména vypátrání případných pachatelů či organizované skupiny, k čemuž jsme v trestním oznámení nastínili několik cest.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jan Lipavský

Štítky: #dezinformace #Jan Lipavský

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.