Odborně

Kopeme za podnikatele: 7 návrhů Pirátů pro pohodlnější podnikání

16. 12. 2019 | 3 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti podporují drobné a střední podnikatele a dlouhodobě se zasazují o zjednodušení legislativy prostřednictvím eGovernmentu. Neúspěšně jsme  se pokoušeli zvrátit šikanózní projekt EET, zejména ve 3. a 4. vlně a prosazujeme zvýšení slevy na poplatníka. Jaké návrhy Piráti k usnadnění života živnostníků a podnikatelů ve Sněmovně předkládají? Více ve výčtu pirátských zastupitelů v rozpočtovém výboru Mikuláše Ferjenčíka a Tomáše Martínka.

miki & martin

1. Nižší daně pro všechny - Prosazujeme zvýšení slevy na poplatníka z 24 840 na 30 000 Kč což sníží zdanění práce všem pracujícím v ČR o 5160 Kč. 

2. Zjednodušení placení daní - chceme propojení agend Finančního úřadu, České správy sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovny (obdoba JIM) do jedné aplikace na portálu občana. 

3. Zřízení firmy za jeden den online - Předložili jsme zákon, který zrychluje a zlevňuje zakládání firem. 

4. Zveřejnění technických norem - Prosazujeme, aby byly technické normy bezplatně dostupné podnikatelům. 

5. Pozitivní motivace pro online komunikaci s veřejnou správou - navrhujeme prodloužení lhůty pro podání daňového přiznání elektronickou formou o měsíc

6. EET nerozšiřovat - nesouhlasíme s rozšířením EET na další skupiny živnostníků. Vláda si údajné výnosy cucá z prstu, na tomto opatření vydělají pouze výrobci účetních systémů pro EET. 

7. Předvídatelné důchody - Prosazujeme lepší informovanost pracujících ohledně předpokládané výše jejich důchodu a plnění podmínek jeho přiznání, aby se podnikatel mohl lépe připravit na přechod do důchodu (spoření, nemovitost, nebo dobrovolné zvýšení odvodů, aby dosáhl 1. redukční hranice, zaevidovani údajů třeba o studiu a jiných obratem).

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Mikuláš Ferjenčík a Tomáš Martínek

Štítky: #egovernment #malí podnikatelé #Mikuláš Ferjenčík #Tomáš Martínek #Živnost

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.